איך עושים הדברת תולעים ?

מבין מינים וסוגים רבים של תולעים הפוקדים את אזורי המחיה הביתיים, ישנם שני סוגי תולעים עיקריים המהווים מטרד ועלולים לגרום לנזק עבור בתים פרטיים או דירות מגורים - תולעי מזון ותולעי עץ. לפני שנפרט את המידע הרלוונטי עבור הדברת תולעים משני הסוגים הללו, ננסה להבין כיצד תנאים סביבתיים מסוימים עלולים להביא למצב של נגיעות תולעים או רימות גבוהה וליצירת סיכונים עבור בני הבית וחיות המחמד במתחם הנגוע. תולעים בוקעות מתוך ביצים של חרקים מסוגים שונים, בשלב הזה התולעת היא זחל המתפתח וגדל לצורתו הסופית כחרק, זחל זה נקרא רימה.

ישנם סוגים רבים של חרקים, לרבות חיפושיות, זבובים, פרפרים ועוד, שמגיעים לאזורי המחיה של בני האדם בחיפוש אחר מקורות מזון נגישים. לרוב חרקים אלו יגיעו לאזור הבית כתוצאה מהצטברות של זבל או שאריות פסולת אורגנית, לרבות צואה של חיות מחמד ביתיות ושאריות מזון רקובות, שם החרקים ימצאו את כל מה שנדרש להן למזון ובתוך הפסולת הזו הם גם יטילו את הביצים שיהפכו במהרה לתולעים קטנטנות שנקראות רימות, הן שלב התולעת של אותו חרק שהטיל אותן במקום.


הדברת חרקים בבית - מתוך התכנית "עושות חשבון" בערוץ 10רימות וביצי תולעיםהטלת ביצים של חרקים בתוך פסולת וזבל תאפשר לזחלים ולתולעים (רימות) שבוקעים מהביצים את הנגישות למזון, כך הם יוכלו להתפתח בקלות ולהגיע במהירות למצב של חרק בוגר אשר מסוגל לחפש מזון, לקנן ולהתרבות, באופן עצמאי. בשלב זה, כשהביצים בוקעות והופעות לרימות, רוב בני האדם לא יידעו שמדובר בחרקים מסוגים שונים, הם פשוט יתייחסו לרימות שבזבל כאל תולעים. על מנת לבצע הדברת תולעים ורימות בצורה יעילה לא מספיק לחסל את הנגיעות הקיימת של תולעים במקום, יש לזהות גם את סוג התולעים ולבצע הדברת חרקים מקיפה, שתביא למיגור הנגיעות של אותו חרק ותמנע היווצרות של רימות ותולעים ע"י קינון והטלת ביצים של אותו חרק במתחם.

מקום הטלת הביצים

ישנם חרקים שאת מקורות המזון שלהם יעדיפו לקבל דרך רהיטים מעץ, לכן שם תתבצע פעולת הטלת הביצים ושם נבחין בנגיעות של התולעים לאחר שביצי החרק בקעו. תולעים אלו יימצאו לרוב באזור של משקופי הדלתות, ברצפת פרקט מעץ, בתוך רהיטים ובאזור של ארונות בגדים או ספריות, והם עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים בעץ על ידי כרסום והתפשטות הנגיעות שלהם במקום. בכל מקרה שאתם מבחינים בהימצאותם של תולעים בבית, בין אם באזור החיצוני של הבית ובין אם בתוך החלק הפנימי של הבית, יש להתייעץ עם חברת הדברה מקצועית המתמחה בביצוע הדברת תולעים בצורה יעילה ולמהר להזמין שירותי הדברת תולעים ורימות כדי למגר את הנגיעות במתחם.

ליצירת קשר מלאו פרטים ולחצו – שלח

סוגי חרקים שנפוצים באזור הבית
שיטות הדברה ירוקה נגד מזיקים

תולעי מזון


ברוב המקרים תולעי מזון יימצאו באזורים שבהם ישנה פסולת של מזון רקוב, אך במקרים רבים גם באזורי אחסון של מזון יבש בתוך אריזות סגורות יכולה להיווצר נגיעות של תולעי מזון. ההתייחסות לתולעי מזון היא רק בשלב שבו החרק בוקע מהביצה, אז הוא נמצא במצב התפתחותי של תולעת, אך למעשה תולעי מזון יתפתחו ויהפכו לחרקים מסוגים שונים ומגוונים, בהתאם לסוג המזיק שהטיל ביצים במזון או בסביבתו הקרובה. מאחר ותולעי מזון הם לא ממש תולעים, אלא רק שלב ראשוני בהתפתחות של מזיק מסוג ספציפי, ביצוע יעיל של הדברת תולעים מסוג תולעי מזון חייב להתייחס לסוג המזיק שהטיל ביצים במקום וממנו נוצרו התולעים הקיימות במתחם הנגוע.

מאיפה מגיעות תולעי המזון ?

תולעי מזון יוצרו מהטלת ביצים של זבובים, פרפרים, חדקונית האורז, וסוגי חרקים רבים נוספים, כאשר לאחר בקיעת הביצים הזחלים (התולעים) צריכים להיות בנגישות קלה למזון שיביא להתפתחותם וגדילתם, לכן הטלת הביצים של אותו חרק מתבצעת דווקא בתוך המזון או בקרבתו. נגיעות של תולעי מזון תתחדש באופן תדיר כל עוד החרק שמטיל את הביצים עדיין קיים במקום הנגוע, לכן מעבר לביצוע הדברת תולעים נקודתית יש גם לבצע הדברת תולעים מונעת על ידי הרחקת המזיקים שמטילים את הביצים במזון ובקרבתו.

מוצרי מזון בעלי פוטנציאל גבוה לנגיעות של תולעי מזון הם סוגי תבלינים שונים, סוגי קטניות, אבקות כמו קמח או סולת וכדומה. איטום אריזות המזון יביא למניעת קינון והיווצרות של תולעים מחודשת במזון, אך מעבר לאיטום חובה לבצע גם הדברת תולעים כדי למגר את התולעים הקיימות באופן מוחלט. ללא ניקיון מלא של כל הנגיעות הקיימת, לאחר פרק זמן קצר התולעים שנשארו יהפכו לחרק בוגר ויטילו בעצמם ביצים חדשות שיהפכו במהרה לתולעים ויחדשו את הנגיעות של תולעים במתחם.

הדברת תולעים בבית על ידי ריסוס הדברה ירוקה

תולעי עץ


כמו בתולעי המזון, גם תולעי עץ הם רק שלב ראשוני של התפתחות חרק מסוג מסוים. ברוב המקרים נגיעות של תולעי עץ בבית תהיה תוצאה של קינון חיפושיות או עש, חרקים אלו מעדיפים להטיל את הביצים שלהם בעץ וכך הם מאפשרים לתולעים סביבה אידאלית להתפתחות. תולעי עץ יכרסמו את העץ וייצרו מחילות קטנות שבהן הם יסתתרו, כאשר תולעי עץ מסוגים שונים יקבלו את המזון הנדרש להם מאזורים שונים בחלקי העץ. חלק מתולעי העץ יקבלו תזונה מהדבק שמשמש לחיבור הרהיט וחלק יקבלו את המזון מהעץ עצמו, תלוי בסוג החרק שהטיל את הביצים.

איך לזהות את תולעת העץ ?

זיהוי של נגיעות תולעי עץ בבית מתאפשרת על ידי הימצאות שאריות של נסורת או שמיעת רעשים חלשים מאזור הרהיט, דבר המצריך טיפול של הדברת תולעים מקצועית באופן בהול. פעמים רבות תולעי עץ יגיעו לבית יחד עם הרהיט החדש שקניתם, ובכל מקרה תולעי עץ פועלות באופן שיטתי ויסודי שבסופו של דבר יביא להשמדת הרהיט ולהתפשטות הנגיעות של תולעי עץ גם לרהיטים נוספים בבית. כדי למנוע התפשטות של תולעי עץ ברהיטי הבית עליכם להשתמש בחומרי חיטוי מיוחדים נגד תולעים, דבר מומלץ במיוחד כאשר אתם קונים רהיט משומש או רהיטים מעץ מלא ללא תהליך עיבוד תעשייתי שלרוב כולל גם שלב של חיטוי העץ.

ריסוס נגד תולעים ורימות בבית

הדברת תולעים מסוג תולעי עץ יכולה להתבצע על ידי ריסוס לבית בחומרי הדברה נגד תולעים, או על ידי הטמעת חומרי ההדברה בשיטה של אדים. כדי להביא למיגור התולעים בעץ ולמנוע התפשטות של תולעים לרהיטים נוספים בבית, חייבים לגרום לחומרי ההדברה לחדור אל תוך העץ ולחסל את כל התולעים שמסתתרות בתוך המחילות שבעץ. ריסוס יכול לאפשר חדירה של חומרי הדברה אל תוך חריצים וסדקים מזעריים, ויישום חומרי ההדברה דרך אדים יביא לספיגה של חומר ההדברה בתוך שכבות העץ וכך תוכלו לקבל תוצאות טובות של הדברת תולעים מקצועית. בכל מקרה הדברה נגד תולעים צריכה להתייחס לסוג המזיק שממנו מגיעים התולעים, לכן לביצוע מקצועי של הדברת תולעים בבית יש לפנות אך ורק לחברת הדברה מקצועית המתמחה בהדברת מזיקים.

דקל הדברות - חברת הדברה נגד תולעים


מחיר הדברת תולעים בג'ל


  • מחיר הדברה טבעית נגד תולעים בג'ל לדירה עם 2 חדרים : 300 - 260 ₪
  • מחיר הדברה טבעית נגד תולעים בג'ל לדירה עם 3 חדרים : 340 - 280 ₪
  • מחיר הדברה טבעית נגד תולעים בג'ל לדירה עם 4 חדרים : 360 - 320 ₪
  • הערה - מחיר הדברה ירוקה נגד תולעים, על ידי ג'ל הדברה ירוקה טבעי, נקבע על פי כמות הג'ל שנדרש לשימוש, דבר שמחייב התייחסות לרמת הנגיעות הקיימת במתחם.


מחיר ריסוס נגד תולעים / רימות


  • מחיר ריסוס נגד תולעים לדירה עם 2 חדרים : 250 - 230 ₪
  • מחיר ריסוס נגד תולעים לדירה עם 3 חדרים : 270 - 240 ₪
  • מחיר ריסוס נגד תולעים לדירה עם 4 חדרים : 280 - 250 ₪
  • מחיר ריסוס נגד תולעים לדירה עם 5 חדרים : 310 - 280 ₪
  • ריסוס נגד תולעים לבית פרטי : 700 - 300 ₪ (תלוי בגודל הבית)דקל - הדברת תולעים ורימות


חברת דקל הדברות מספקת שירותי הדברה נגד תולעים ועוד סוגי מזיקים שונים כבר למעלה מ - 12 שנים. יש לנו צוות מדבירים מקצועי ומיומן שיודע לבצע הדברת מזיקים באופן יעיל שמביא לתוצאות הדברה שמחזיקות לאורך זמן. אנו מקפידים להשתמש בשיטות הדברה ירוקה וכך מאפשרים מיגור מלא של המזיקים ושמירה על סביבה נקייה ובטוחה לבני אדם ולחיות המחמד הביתיות.

אנו מעניקים שירותי הדברת מזיקים לבתים פרטיים, הדברה לדירה בבניין מגורים, הדברה למשרדים או לעסקים, ריסוס חדרי זבל או חדרי מדרגות, ריסוס פתחי ביוב ומקורות קינון של מזיקים בחצר ובסביבה הקרובה, ועוד מגוון שירותי הדברת חרקים, הדברת מכרסמים או הדברת מזיקים מכל סוג נוסף, תוך כדי שימוש בחומרי הדברה ירוקה בטוחים לסביבה ועם שירות אחראי והדרכה מפורטת לכל לקוח על הנעשה במתחם המודבר.

והכי חשוב - עם התחייבות ל - 100% תוצאות! אם טיפול ההדברה לא ימגר את המזיקים במתחם באופן מלא, נחזור ונבצע הדברת תולעים ורימות במקום שוב פעם - בחינם.

התקשרו כבר עכשיו לקבלת
פרטים נוספים והצעת מחיר 

050-8686246

לפנייה דרך המייל, בכתובת - 

dekel.pests@gmail.com


הדברת תולעים ורימותטיפים ומידע נוסף
הרחקת דבורים וצרעות

הרחקת דבורים וצרעות

סוגי צרעות בבית צרעות הן סוג של דבורה המזכירה יותר במראה החיצוני שלה נמלים, זאת מאחר והצרעה היא הגרסה המפותחת שממנה בעבר התפתחו דבורים ונמלים מזנים שונים. שני סוגי הצרעות הנפוצים ביותר בארץ הם הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית, היא מה שנקרא דבור. לכל הסוגים של צרעות יש ארס שהן מעבירות על ידי עקיצה, דבר המשמש […]
דקל הדברות המלצות

דקל הדברות המלצות

אודות דקל הדברות חברת “דקל הדברות” מתמחים בהדברת חרקים ומזיקים מכל הסוגים. אנו משתמשים בשיטות הדברה ייחודיות שמביאות לתוצאות יעילות, שמחזיקות לאורך זמן. על מנת לבצע הדברת חרקים בצורה יעילה חייבים לזהות את מקור הנגיעות, ורק לאחר טיפול הדברה יסודי במקור קינון המזיקים נוכל לבצע הדברה בכל המתחם הנגוע וכך למנוע התפשטות של חרקים ומזיקים […]
מחיר הדברה

מחיר הדברה

מחיר הדברה נגד חרקים לפניכם מחירון הדברה מלא עבור כל סוגי המזיקים והחרקים שנמצאים בסביבת שכונות המגורים של בני האדם ועלולים להוות מטרד בשגרת היום יום. מחיר הדברה סופי נקבע בהתאם לגודל השטח שאותו צריך להדביר, ובהתאם לרמת נגיעות המזיקים שקיימת במקום. לקבלת הצעת מחיר להדברת מזיקים בהתאמה אישית למקרה שלכם – צרו איתנו קשר […]
פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – כדי להצליח לזהות נגיעות של פשפשי מיטה בבית, צריכים קודם להבין את האופי והמהות של החרק הטורדני שאף אחד לא רוצה לפגוש בשטח הבית שלו. פשפש המיטה מלווה את בני האדם כבר שנים רבות, מאז שבני האדם חיו בתוך מערות שבעומקם היו גם עטלפים, […]