הדברת חרקים


שיטות הדברת חרקים


הדברה ירוקה נגד חרקיםהדברה ירוקה נגד סוגי חרקים  חרקים טרדניים שכולנו מכירים

החרקים הפופולריים ביותר בקטגוריה של הדברת חרקים המזיקים לבני אדם, הם - זבובים, יתושים, נמלים, עכבישים וג'וקים. לא רק שמדובר בחרקים קטנים ומציקים, הם גם מסוגלים להעביר מחלות ולגרום לגירויים ופריחה בעור. מדובר במזיקים בעלי כושר עמידות גבוה מאוד והם מסוגלים לשרוד כמעט בכל תנאי מחיה אפשריים, זו אחת הסיבות שקיימים זנים כה רבים של חרקים - הם מתאימים את עצמם לתנאי השטח הסביבתיים באותו מקום שבו הם נמצאים והגוף שלהם עובר מוטציה שיוצרת זן חדש של אותו חרק, רק שהפעם הוא בעל כושר הישרדות שתואם את תנאי השטח. לרוב המזיקים יש שם וזהות שמוכרת לכולנו, אך קיימים מעל מיליון זנים של מזיקים שרוב בני האדם כלל לא מכירים.

הדברה ירוקה נגד סוגי חרקים  משפחת החרקים המורחבת

הכירו את משפחת החרקים - מדובר ביצורים קטנים שתפקידם בטבע חשוב מאוד, בזכותם חומרים אורגניים כמו זבל וסוגים שונים של ריקבון הופכים לאבקה המשמשת את הטבע הפורח שאנחנו כל כך אוהבים. אמנם קיימים כמיליון זנים שמוכרים למדע, אך בפועל ישנם מינים רבים של חרקים שטרם קיבלו זהות מדעית וההערכה היא שמדובר בכמעט עשרה מיליון זני חרקים שונים. גם בסוג חרקים ספציפי יכולים להיות אלפי מינים בעלי זהות שונה, כגון נמלים, דבורים, זבובים, יתושים, פשפשים, פרעושים, פרפרים, תולעים, חיפושיות ועוד..

קיימים חרקים שבני האדם אוהבים מאוד והם נחשבים בעיניהם לדבר יפה וצבעוני, כמו פרפרים, וישנם חרקים שרובנו נמצא כדוחים ומגעילים, כמו תולעים, זבובים ועוד. יש חרקים בעלי שימוש חיוני לבני האדם בייצור דבש או חוטים לתפירת בגדים, אך כשמדובר בנושא של הדברת חרקים ברור לנו שהכוונה היא לאותם סוגי חרקים שמטרידים ומפרים את השלווה במהלך שגרת החיים.הדברה ירוקה נגד סוגי חרקים  טיפול יעיל להדברת חרקים

על מנת לבצע הדברת חרקים יעילה, שתביא להרחקת החרקים מאזורי המחיה שלכם, עליכם לגרום להשמדה מלאה של אותו חרק במתחם. כל ניסיון הרחקת חרקים או דילול כמותי שלהם יביא לחזרתו של המצב הקודם בו הם מזיקים ומהווים מטרד. חרקים יודעים לשרוד ולהתרבות יותר טוב מכל יצור חי אחר, במידה והם ישרדו את ניסיונות ההדברה העדינים שלכם, הם יפתחו עמידות כנגדם ופעולות הדברת חרקים עתידיות יהפכו קשות הרבה יותר. הדרך הטובה ביותר לבצע הדברת חרקים יעילה היא השמדתם באופן מוחלט ללא יכולת קינון מחדש.

ישנם סוגים שונים של חומרי הדברה רעילים נגד חרקים, ברגע שהחרק יבוא במגע עם חומר ההדברה הוא יאבד את היכולת לשלוט במערכת העצבים של גופו וימות. במקרים של הדברת חרקים בעלי קן נסתר שאין ביכולתנו לזהות ולהשמיד, חברות הדברה ישתמשו בחומרי הדברה שמתפרקים רק לאחר זמן מסוים מהרגע שהם באו במגע עם החרק, כך החומר הרעיל יוכל לבצע את פעולת ההדברה בתוך הקן עצמו וכל החרקים שמסתתרים בתוך הקן יושמדו.

מיגור חרקים ללא קן

סוג נוסף של הדברת חרקים מיועד לחרקים שלא מתחזקים קן בתוך מקום מסתור, כגון יתושים, שמטילים ביצים בתוך מקורות מים עומדים, שם הביצים יבקעו ויהפכו לזחלים עד שיהפכו ליתושים ויתעופפו לבד בחיפוש אחרי מזון. הדברת יתושים נעשית בשני אופנים - הראשונה היא השמדת הביצים והזחלים על ידי חומר שמורכב מחיידקים שקוטלים אותם, והשנייה היא השמדת הנגיעות הקיימת של היתושים במקום על ידי חומר ריסוס מיוחד נגד יתושים שקוטל את היתושים הקיימים ומרחיק יתושים חדשים שעלולים לבחון את האזור כמקום פוטנציאלי לקינון. אפשרות נוספת להדברת חרקים נעשית באמצעות מלכודות שמושכות את החרקים לתוכן וקוטלות אותם בדרכים שונות, בהתאם לסוג החרק וסוג המלכודת.


 
 


ליצירת קשר מלאו פרטים ולחצו – שלח


הדברת חרקים בבית או בגינה


הדברה נגד חרקים בגינה


סוגי חרקים באזור הבית

Asset 3 1יש לא מעט סוגי חרקים שונים שמגיעים לקנן באזורי המגורים של בתים פרטיים או דירות, בניהם נוכל למצוא חרקים ממשפחת העכבישים או ממשפחת המכרסמים, חרקים מעופפים כגון יתושים, ג'וקים או מקקים, ועוד סוגי חרקים שבמידה ויחליטו לקנן באזור הבית שלכם - הם יהוו מטרד עבור יושבי הבית וכל הסביבה הקרובה. במידה ונתקלתם באחד מסוגי המזיקים הללו באזור הבית, מומלץ להתקשר ולהזמין שירותי הדברה אצל חברת הדברה מקצועית ומוסמכת, כך תמנעו את התפשטות הנגיעות במתחם ותביאו למיגור מהיר של כל המזיקים באזור.הדברת חרקים במטבח - מתוך התכנית עושות חשבון (ערוץ 10)


     -     הדברת עכבישים     -     

הדברת עכבישיםברוב המקרים נוכל למצוא נוכחות של עכבישים בתוך בתים פרטיים או בדירות גן עם נגישות לחצר או גינה. עכבישים ניזונים מחרקים קטנים ואין להם כל עניין או רצון לבוא במגע עם בני אדם. גם כאשר עכבישים נמצאים בתוך בית, הם יתחבאו בפינות או סדקים של משקופים, חלונות או מדפים, כדי שמשם יוכלו לצאת במהירות אל הטרף שנלכד במלכודת קורי העכביש שהם טוו. ברוב המקרים אנשים יזמינו הדברת חרקים נגד עכבישים, כדי למנוע את הלכלוך של קורי העכביש או בגלל שעכבישים נתפסים אצלנו כיצור מגעיל ומפחיד.

למידע נוסף, לחצו - הדברת עכבישים

     -     הדברת יתושים     -     

הדברת יתושיםאת היתושים אנחנו פוגשים בעיקר בגלל העקיצות הבלתי נסבלות שלהם. תינוקות וילדים קטנים עלולים למצוא את עצמם חסרי אונים מול יתוש שמסתובב חופשי בבית בזמן השינה בלילה, לכן הרחקת יתושים מהבית היא סוג נפוץ ביותר של הדברת חרקים. הבעיה מתחילה בעובדה שיתושים מקננים במקורות של מים עומדים, לרוב מחוץ לשטח הבית, ורק לאחר שהזחלים שלהם מתחילים לעוף הם מגיעים אל תוך הבית ומציקים לבני האדם שגרים בו. ישנם מכשירים אלקטרוניים רבים להדברה נגד יתושים, לאחרונה יצא תכשיר ריסוס לשימוש מדבירים מורשים, שנמצא יעיל נגד יתושים ומחזיק מעמד למשך כמה חודשים. על מנת להתאים שיטת הדברה נגד יתושים שתהיה יעילה ואפקטיבית באמת, עליכם לפנות למדביר מוסמך כדי לקבל ייעוץ מקצועי.

למידע נוסף, לחצו - הדברת יתושים

     -     דבורים וצרעות     -     

הדברת דבורים וצרעותישנם שני סוגים עיקריים של דבורים: הראשונה זו דבורת הדבש שמחפשת את הצוף של הפרחים על מנת לייצר דבש בתוך הכוורת שאליה היא שייכת, והסוג השני זה דבור, הוא ניזון מבשר וכולנו מכירים אותו כגדול ומפחיד. ברוב המקרים יהיה מדובר בצרעות, שמעדיפות לבנות את הקן במקום נמוך בעל נגישות קלה לבית, לעומת הדבורים, שיבנו קן במקומות גבוהים לרוב במקום רחוק מהבית. עקיצה של דבורה או דבור עלולה להיות מסוכנת לבני אדם שרגישים לעקיצת דבורים, דבר מסוכן שעלול לגרום למוות או אלרגיה.

למידע נוסף, לחצו - הדברת דבורים וצרעות

     -     הדברת ג'וקים     -     

הדברת ג'וקים בבית או בחצרהג'וקים הפופולריים ביותר בישראל מגיעים ממשפחת התיקנים. ישנם כמה סוגים של תיקנים - תיקן גרמני, תיקן אמריקאי ועוד, אך אצל רובנו סוג חרקים זה נתפס בפשטות כג'וקים או מקקים. ג'וקים אוהבים לקנן בתוך בתים פרטיים או דירות מגורים של בני אדם, זאת מאחר ושם הם מוצאים את כל תנאי המחיה הנדרשים להם להישרדות - חום, שאריות של מזון, ומקומות מסתור שמאפשרים להם לקנן ולהתרבות. ברוב המקרים ג'וקים יגיעו אל תוך הבית דרך מערכות הביוב והאינסטלציה, מקומות עם לחות ואשפה, לכן הם מסוגלים להעביר חיידקים רבים אל המזון שאנו צורכים ולגרום למחלות וזיהומים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת ג'וקים     -     חדקונית האורז     -     

חדקונית האורז תמונה לזיהוי החרקחדקונית האורז היא סוג של חרק שנפוץ מאוד באזור המטבח ובעיקר ליד המזווה ומקומות האסון של אריזות אוכל בבית. חדקונית האורז היא סוג של חיפושית בעלת מחושים ארוכים, וכיום ישנם מעל 200 סוגים שונים של חדקונית האורז בצבעים שונים. לסוג החרק הזה יש יכולת תעופה טובה, כאשר הוא מגיע לשלב בוגר, והוא נמצא בעיקר באזורים של מחסני מזון, שם הוא ימצא מיני דגנים, סולת, קמח, תירס, ומוצרים נוספים המשמשים עבורו מקורות מזון נהדרים. חדקונית האורז משתמשת בחדק שלה כדי לנקב חור בתוך גרגירי תבואה, שם היא תטיל ביצים, ולאחר ההטלה היא תסתום את החור בנוזל שקוף שיגן על הביצים עד לשלב בקיעתן. חדקונית האורז חייבת תנאי מזג אוויר חמים כדי לשרוד, לכן בתוך מחסני מזון באקלים הישראלי היא נפוצה מאוד וגורמת לנזקים רבים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת חדקונית האורז     -     הדברת זבובים     -     

הדברת זבוביםאחד החרקים הכי מציקים לבני האדם הם ללא ספק הזבובים. זבובים מוצאים את מקורות המזון שלהם בריקבון של חומר אורגני מכל סוג שהוא, משאריות של אוכל ועד צואה. עיקר הפעילות של הזבובים היא במהלך שעות היום אך מאחר וקשה לזבובים להתמודד עם תנאי חום קיצוניים, הם ינסו למצוא מקומות מוצלים שבהם ניתן להשיג גם מזון קל ומהיר - ומה יותר מתאים לצורך הזה מאזורי הבתים בשכונות המגורים של בני האדם. זבובים הם חרקים מזיקים מאוד, מאחר והם באים במגע עם המון חיידקים, אותם הם מעבירים למקורות המזון שבני האדם צורכים וכך גורמים לזיהומים ומחלות.

למידע נוסף, לחצו - הדברת זבובים


     -     הדברת פרעושים     -     

הדברת פרעושים בביתפרעושים הם חרקים קטנים שכמעט ולא נראים לעין, אך הם מורגשים מאוד בצריבת העקיצות שלהם כאשר הם נוכחים במקום. פרעושים מוצאים את דרכם אל תוך הבית באמצעות תפיסת טרמפ על חיות מחמד בעלי פרווה, אך ברגע שהם הגיעו אל תוך הבית הם מיד יתחילו לעקוץ ולהטיל ביצי פרעושים במקום, כך הם ישמרו על נוכחותם לאורך זמן רב. הדברת פרעושים בבית מחייבת טיפול הדברה מקיף ויסודי, שיתבצע על ידי מדביר פרעושים מקצועי ומיומן, זאת מאחר וביצי הפרעושים מסוגלות לבקוע גם לאחר חצי שנה בכוחות עצמן, כאשר יש להן תנאי מזג אוויר חמים כמו אלו שתמצאו בכל בית פרטי בתקופת הקיץ.

למידע נוסף, לחצו - הדברת פרעושים     -     הדברת חיפושיות     -     

הדברת חיפושיותקיימים סוגים שונים של חיפושיות, רובן בצע שחור ולחלקן יש כנפיים ויכולת לעוף. חיפושיות מטילות ביצים בתוך זבל אורגני, שם יבקעו הזחלים ויאכלו את הזבל בו הוטלו הביצים עד שהוא יגמר והם יגיעו לגודל שמאפשר להם חיפוש אחר מזון. רוב המקרים של הדברת חיפושיות ידרשו לאזורים של מחסנים או שטחים פתוחים בגינה של בית פרטי, וכל מתחם אחר בו ימצאו חומרים אורגניים כגון בדי משי, שאריות מזון יבשות וכדומה. הדברת חיפושיות תיעשה בשני שלבים - הראשון הוא הדברת החיפושיות הבוגרות שנמצאות במתחם הנגוע, והשני הוא זיהוי מקורות הקינון בהם נמצאות ביצי החיפושית והשמדתם לפני שיתפשטו.

למידע נוסף, לחצו - הדברת חיפושיות     -     הדברת פשפשים     -     

הדברת פשפשים בבית או בגינהעל מנת לבצע הדברת פשפשים בבית בצורה יעילה אנו נדרשים להוציא את הפשפשים ממקומות המסתור בהם הם מקננים, במקרים רבים מדובר במקומות מסתור בעייתיים מאוד כגון מערכות ישיבה בסלון, סדקים וחריצים בקירות הבית, או בתוך המזרן של המיטה בחדר השינה. כדי למגר את הנגיעות של הפשפשים מהבית באופן מלא נדרשות גם פעולות של כיבוס הבגדים בהרתחה, כך נוכל לוודא שלא נשארו פשפשים שיוכלו לקנן ולהתרבות בבית מחדש. במהלך שעות היום הפשפשים מתחבאים והם יוצאים מהחריצים רק בשעות הלילה, לכן את העקיצות שלהם תרגישו רק ביום שאחרי ולא תהיה לכם כל אפשרות להתמודד מולם באופן ישיר.

למידע נוסף, לחצו - הדברת פשפשים     -     הדברת צרצרים     -     

הדברת צרצריםצרצרים הם חרקים מטרידים במיוחד ולא בגלל שהם עוקצים או מפחידים כמו רוב החרקים, אלא בגלל שהם מצרצרים בקול מעצבן בשעות הלילה. קול הצרצר נשמע מהזכרים, כך הם מזמינים את הנקבות להזדווג, אך מאחר וכל מחזור החיים של צרצרים הוא עד 3 חודשים מקום נגוע בצרצרים יפיק די הרבה ימים של קולות מטרידים בשעות הלילה. צרצרים חייבים אזור רטוב על מנת להתרבות, לכן ברוב המקרים נמצא אותם באזורים של נחל או נהר, וכמו כן במקומות עם מקורות רטיבות שמספקים גם מקומות מסתור לצרצר בשעות היום כגון סלעים וחריצים בקרקע. הדברת צרצרים נעשית באמצעות חומר מיוחד שמרחיק את החרק מהמקום באופן זמני בלבד.

למידע נוסף, לחצו - הדברת צרצרים


     -                    הדברת נמלים                    -     

הדברת נמליםנמלה שחורה
נמלים הם חרקים שפועלים כקבוצה מאוחדת, מטרתם לשרת את הנמלה המטילה שיושבת בקן והם יעשו כל מה שנדרש על מנת להעביר מזון אל תוך הקן. הרחקת נמלים מהבית מחייבת השמדה מלאה של הקן, הדברת נמלים נקודתית רק תגרום לריבוי נמלים לאחר זמן קצר, כאשר הנמלה המטילה תבחין במיעוט החיילים שמשרתים אותה. הדברת נמלים יעילה צריכה לכלול גם טיפול מונע של חסימת החריצים ודרכי הגישה שהנמלים יצרו למעבר קל אל תוך הבית, וגם השמדת הקן עצמו. במקרים רבים קהילת נמלים יתחזקו כמה קנים על מנת לוודא את הישרדותם הממושכת במקום. קיימים סוגים שונים של נמלים ומדביר מקצועי יידע להתאים טיפול נכון של הדברה נגד נמלים בהתאם לסוג הנמלים ולתנאי השטח במקום הנגוע.

למידע נוסף, לחצו - הדברת נמלים     -                    הדברת נדלים                    -     

הדברת נדלים בביתנדל הוא חרק ארוך בצבע שחור צהוב, רוב האנשים מכנים אותו בשם "מרבה רגליים" ומראהו מעיד על כך שהוא חרק לא ידידותי במיוחד. לנדל יש ציפורניים דקות והן בעלות ארס המשמש אותו להגנה עצמית מפני טורפים שונים. נדלים יכולים להגיע לגודל גדול יחסית מאחר והם חיים כמעט 10 שנים ונקבת הנדל סוחבת את הזחלים שלה עד שהם מגיעים לבגרות שמאפשרת להם הישרדות באופן עצמאי. ברוב המקרים נדלים ימצאו מתחת סלעים או במקומות צדדיים בעלי לחות, מקומות אלו מאפשרים להם מסתור והגנה במשך שעות היום ואפשרות יציאה מהירה לציד במשך שעות הלילה. הדברת נדלים באזור של בתים פרטיים חייבת להיעשות באופן היקפי שמונע מהם את הכניסה אל תוך המתחם כולו.

למידע נוסף, לחצו - הדברת נדלים     -                    הדברת עקרבים                    -     

עקרב צהוב בבית תמונה לזיהוי עקרבים

העקרבים משתייכים למשפחת העכבישים, אך בשונה מעכבישים לעקרבים יש צבתות המשמשות אותם לציד חרקים קטנים ועוקץ בקצה הבטן בעזרתו הם תופסים את הטרף שלהם. אנשים חושבים שכל העקרבים מסוכנים ובעלי ארס קטלני לבני אדם, לכן כולם מפחדים מעקרבים, אך למעשה יש רק כמה סוגים של עקרבים בעלי ארס מסוכן ורעיל שכדאי להיזהר ולא לבוא איתם במגע. עקרבים יוצאים לשטח הפתוח בזמן הקיץ, אז הם מחפשים טרף, אך ברוב עונות השנה הם מסתתרים בתוך מחילות תת קרקעיות שם הם מתרבים. הימצאותם של עקרבים תהיה רק במקומות חמים מאוד כגון מדבר או יער, שם הם יוכלו גם להסתתר בתוך מחילות בזמנים שלא מספיק חם עבורם, וגם לצוד טרף קל במהלך הקיץ החם.

למידע נוסף, לחצו - הדברת עקרביםהדברת קרציות

     -       הדברת קרציות       -     

קרציות נמצא ברוב המקרים בבית עם חיות מחמד פרוותיים, הם יסתתרו בתוך הפרווה וימצצו דם מהחיה כדי לשרוד ולהטיל ביצים. קרציות ינסו להישאר מחוברות אל פתח המציצה על בעלי החיים, אך כשהן מתרבות כל שטח הרביצה של בעל החיים יהיה נגוע בקרציות והן יתפשטו אל מרחבים נוספים בתוך הבית עד שיגיעו גם אליכם. לסוג החרק הזה יש יכולת תעופה טובה, כאשר הוא מגיע לשלב בוגר, והוא נמצא בעיקר באזורים של מחסני מזון, שם הוא ימצא מיני דגנים, סולת, קמח, תירס, ומוצרים נוספים המשמשים עבורו מקורות מזון נהדרים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת קרציותהדברת חשופיות וחלזונות

     -       חשופיות וחלזונות       -     

כולנו מכירים את החשופיות בתור חלזונות ללא בית. הן לא מהוות סכנה לבני האדם וברוב המקרים של הזמנת הדברת חשופיות זה יהיה בגלל המטרד שהן יגרמו לחיות המחמד הביתיות, לרוב בגינה, כשהן יזחלו בשעות הלילה אל קערת המזון של בעלי החיים ולאחר שהן יאכלו יישאר על המזון ריר יבש שיגרום לחיות המחמד שלכם לא לגעת באוכל. יש בעלי בתים פרטיים שירצו גם למנוע את שבילי הריר שהחשופיות משאירות במקום בו הן עברו, ובמקום שבו יש חשופיות סביר להניח שנמצא גם חלזונות שגורמים לנזקים קשים מאוד בצמחייה שנמצאת בחצר הבית.

למידע נוסף, לחצו - חשופיות וחלזונות     -       הדברת דג הכסף       -     

דג הכסף הוא חרק קטן בצבע חום שחור. רוב האנשים יתייחסו אליו כאל ברחש ויטענו שיש להם ברחשים בבית. דג הכסף נמצא במקומות אפלים ולחים, כגון מגירות של ארונות, ארגז מצעים של מיטה ובאזורים עם נירוסטה. כל מקום לח וחשוך יהיה עבורו אזור דגירה וקינון אופטימלי. דג הכסף אוכל כל חומר אורגני והוא מתרבה בקצב מהיר. במקום עם ספרים הוא יאכל את הדבק שמחבר את דפי הספר ויקנן בתוך הפינות החשוכות שבעומק הספרייה.

למידע נוסף, לחצו - הדברת דג הכסף

     -       הדברת עש       -     

ישנם כמה סוגים של עש וכל אחד מהם גורם לנזקים שונים בבית. עש מזון יחדור אל תוך שקיות אוכל שנמצאות באחסון במטבח, כאשר הדרך הטובה ביותר להבין שיש לכם נגיעות של חרקים מסוג עש בבית זה הימצאותם של פרפרי העש שבסופו של התהליך בוקעים מאותם גלמים. סוג נוסף של עש הוא עש הבגדים, שאוכל את הבד של הבגד וגורם לחורים קטנים בבגדים. עש יכול לקנן גם בספרייה גדולה ולאכול את הדבק שמחבר את דפי הספר, נזקים שתגלו בדיעבד.

למידע נוסף, לחצו - הדברת עש     -                    הדברת כיני יונים                    -     

הדברת כיני יוניםכיני יונים הם חרק בגודל קטנטן, פחות מחצי ראש של סיכה, והם בצורה אובלית כמו ביצה. מאחר וכיני היונים כל כך קטנות, קשה מאוד לזהות אותן ודרך קירות הבית הן יכולות להגיע לכל אזור בתוך הבית וכך לגרום למפגע תברואתי מסוכן ונזקים. כמו כל כינה, גם כיני יונים מחפשות מקור שממנו יוכלו למצוץ דם על ידי עקיצה, מאחר וצבען שקוף יהיה מאוד קשה לזהות אותן. ברגע שכיני יונים עוקצות ומוצצות דם, צבען משתנה משקוף לצבע כתום או אדום, אז יהיה ניתן לזהות אותן אך סביר להניח שבמקום כבר נמצאות כיני יונים נוספות שגם אותן צריך להדביר במהרה מהמתחם כדי להימנע מעקיצות והעברת מחלות.

למידע נוסף, לחצו - הדברת כיני יונים
     -                    הדברת תולעים / רימות                    -     

מה ההבדל בין רימות לתולעיםמבין מינים וסוגים רבים של תולעים הפוקדים את אזורי המחיה הביתיים, ישנם שני סוגי תולעים עיקריים המהווים מטרד ועלולים לגרום לנזק עבור בתים פרטיים או דירות מגורים - תולעי מזון ותולעי עץ. תולעים בוקעות מתוך ביצים של חרקים מסוגים שונים, בשלב הזה התולעת היא בעצם זחל המתפתח וגדל לצורתו הסופית כחרק. ישנם סוגים רבים של חרקים, לרבות חיפושיות, זבובים, פרפרים ועוד, שמגיעים לאזורי המחיה של בני האדם בחיפוש אחר מקורות מזון נגישים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת תולעיםשיטות הדברה נגד חרקים


שיטות הדברת חרקיםחרקים טרדניים שכולנו מכירים

החרקים הפופולריים ביותר בקטגוריה של הדברת חרקים המזיקים לבני אדם, הם - זבובים, יתושים, נמלים, עכבישים וג'וקים. לא רק שמדובר בחרקים קטנים ומציקים, הם גם מסוגלים להעביר מחלות ולגרום לגירויים ופריחה בעור. מדובר במזיקים בעלי כושר עמידות גבוה מאוד והם מסוגלים לשרוד כמעט בכל תנאי מחיה אפשריים, זו אחת הסיבות שקיימים זנים כה רבים של חרקים - הם מתאימים את עצמם לתנאי השטח הסביבתיים באותו מקום שבו הם נמצאים והגוף שלהם עובר מוטציה שיוצרת זן חדש של אותו חרק, רק שהפעם הוא בעל כושר הישרדות שתואם את תנאי השטח. הדברה ירוקה נגד חרקיםלרוב המזיקים יש שם וזהות שמוכרת לכולנו, אך קיימים מעל מיליון זנים של מזיקים שרוב בני האדם כלל לא מכירים.


הדברת חרקים במטבח - מתוך התכנית עושות חשבון (ערוץ 10)מחיר הדברת חרקים


הדברת חרקים בבית או בגינה
הדברה נגד חרקים בגינה

משפחת החרקים המורחבת

הכירו את משפחת החרקים - מדובר ביצורים קטנים שתפקידם בטבע חשוב מאוד, בזכותם חומרים אורגניים כמו זבל וסוגים שונים של ריקבון הופכים לאבקה המשמשת את הטבע הפורח שאנחנו כל כך אוהבים. אמנם קיימים כמיליון זנים שמוכרים למדע, אך בפועל ישנם מינים רבים של חרקים שטרם קיבלו זהות מדעית וההערכה היא שמדובר בכמעט עשרה מיליון זני חרקים שונים. גם בסוג חרקים ספציפי יכולים להיות אלפי מינים בעלי זהות שונה, כגון נמלים, דבורים, זבובים, יתושים, פשפשים, פרעושים, פרפרים, תולעים, חיפושיות ועוד..

קיימים חרקים שבני האדם אוהבים מאוד והם נחשבים בעיניהם לדבר יפה וצבעוני, כמו פרפרים, וישנם חרקים שרובנו נמצא כדוחים ומגעילים, כמו תולעים, זבובים ועוד. יש חרקים בעלי שימוש חיוני לבני האדם בייצור דבש או חוטים לתפירת בגדים, אך כשמדובר בנושא של הדברת חרקים ברור לנו שהכוונה היא לאותם סוגי חרקים שמטרידים ומפרים את השלווה במהלך שגרת החיים.


חברת דקל הדברות - הדברת מזיקים

טיפול יעיל להדברת חרקים

על מנת לבצע הדברת חרקים יעילה, שתביא להרחקת החרקים מאזורי המחיה שלכם, עליכם לגרום להשמדה מלאה של אותו חרק במתחם. כל ניסיון הרחקת חרקים או דילול כמותי שלהם יביא לחזרתו של המצב הקודם בו הם מזיקים ומהווים מטרד. חרקים יודעים לשרוד ולהתרבות יותר טוב מכל יצור חי אחר, במידה והם ישרדו את ניסיונות ההדברה העדינים שלכם, הם יפתחו עמידות כנגדם ופעולות הדברת חרקים עתידיות יהפכו קשות הרבה יותר. הדרך הטובה ביותר לבצע הדברת חרקים יעילה היא השמדתם באופן מוחלט ללא יכולת קינון מחדש.

ישנם סוגים שונים של חומרי הדברה רעילים נגד חרקים, ברגע שהחרק יבוא במגע עם חומר ההדברה הוא יאבד את היכולת לשלוט במערכת העצבים של גופו וימות. במקרים של הדברת חרקים בעלי קן נסתר שאין ביכולתנו לזהות ולהשמיד, חברות הדברה ישתמשו בחומרי הדברה שמתפרקים רק לאחר זמן מסוים מהרגע שהם באו במגע עם החרק, כך החומר הרעיל יוכל לבצע את פעולת ההדברה בתוך הקן עצמו וכל החרקים שמסתתרים בתוך הקן יושמדו.

מיגור חרקים ללא קן

סוג נוסף של הדברת חרקים מיועד לחרקים שלא מתחזקים קן בתוך מקום מסתור, כגון יתושים, שמטילים ביצים בתוך מקורות מים עומדים, שם הביצים יבקעו ויהפכו לזחלים עד שיהפכו ליתושים ויתעופפו לבד בחיפוש אחרי מזון. הדברת יתושים נעשית בשני אופנים – הראשונה היא השמדת הביצים והזחלים על ידי חומר שמורכב מחיידקים שקוטלים אותם, והשנייה היא השמדת הנגיעות הקיימת של היתושים במקום על ידי חומר ריסוס מיוחד נגד יתושים שקוטל את היתושים הקיימים ומרחיק יתושים חדשים שעלולים לבחון את האזור כמקום פוטנציאלי לקינון. אפשרות נוספת להדברת חרקים נעשית באמצעות מלכודות שמושכות את החרקים לתוכן וקוטלות אותם בדרכים שונות, בהתאם לסוג החרק וסוג המלכודת.סוגי חרקים באזור הבית

יש לא מעט סוגי חרקים שונים שמגיעים לקנן באזורי המגורים של בתים פרטיים או דירות, בניהם נוכל למצוא חרקים ממשפחת העכבישים או ממשפחת המכרסמים, חרקים מעופפים כגון יתושים, ג'וקים או מקקים, ועוד סוגי חרקים שבמידה ויחליטו לקנן באזור הבית שלכם - הם יהוו מטרד עבור יושבי הבית וכל הסביבה הקרובה. במידה ונתקלתם באחד מסוגי המזיקים הללו באזור הבית, מומלץ להתקשר ולהזמין שירותי הדברה אצל חברת הדברה מקצועית ומוסמכת, כך תמנעו את התפשטות הנגיעות במתחם ותביאו למיגור מהיר של כל המזיקים באזור.

דקל מסביר - איך עושים הדברת חרקים?
ריסוס קן צרעות באבקה
ריסוס הדברה נגד פשפש המיטה
תמונת רקע - סוגי חרקים באזור הבית

     -     הדברת עכבישים     -     

הדברת עכבישיםברוב המקרים נוכל למצוא נוכחות של עכבישים בתוך בתים פרטיים או בדירות גן עם נגישות לחצר או גינה. עכבישים ניזונים מחרקים קטנים ואין להם כל עניין או רצון לבוא במגע עם בני אדם. גם כאשר עכבישים נמצאים בתוך בית, הם יתחבאו בפינות או סדקים של משקופים, חלונות או מדפים, כדי שמשם יוכלו לצאת במהירות אל הטרף שנלכד במלכודת קורי העכביש שהם טוו. ברוב המקרים אנשים יזמינו הדברת חרקים נגד עכבישים, כדי למנוע את הלכלוך של קורי העכביש או בגלל שעכבישים נתפסים אצלנו כיצור מגעיל ומפחיד.

למידע נוסף, לחצו - הדברת עכבישים


     -     הדברת יתושים     -     

הדברת יתושיםאת היתושים אנחנו פוגשים בעיקר בגלל העקיצות הבלתי נסבלות שלהם. תינוקות וילדים קטנים עלולים למצוא את עצמם חסרי אונים מול יתוש שמסתובב חופשי בבית בזמן השינה בלילה, לכן הרחקת יתושים מהבית היא סוג נפוץ ביותר של הדברת חרקים. הבעיה מתחילה בעובדה שיתושים מקננים במקורות של מים עומדים, לרוב מחוץ לשטח הבית, ורק לאחר שהזחלים שלהם מתחילים לעוף הם מגיעים אל תוך הבית ומציקים לבני האדם שגרים בו. ישנם מכשירים אלקטרוניים רבים להדברה נגד יתושים, לאחרונה יצא תכשיר ריסוס לשימוש מדבירים מורשים, שנמצא יעיל נגד יתושים ומחזיק מעמד למשך כמה חודשים. על מנת להתאים שיטת הדברה נגד יתושים שתהיה יעילה ואפקטיבית באמת, עליכם לפנות למדביר מוסמך כדי לקבל ייעוץ מקצועי.

למידע נוסף, לחצו - הדברת יתושים


     -     דבורים וצרעות     -     

הדברת דבורים וצרעותישנם שני סוגים עיקריים של דבורים: הראשונה זו דבורת הדבש שמחפשת את הצוף של הפרחים על מנת לייצר דבש בתוך הכוורת שאליה היא שייכת, והסוג השני זה דבור, הוא ניזון מבשר וכולנו מכירים אותו כגדול ומפחיד. ברוב המקרים יהיה מדובר בצרעות, שמעדיפות לבנות את הקן במקום נמוך בעל נגישות קלה לבית, לעומת הדבורים, שיבנו קן במקומות גבוהים לרוב במקום רחוק מהבית. עקיצה של דבורה או דבור עלולה להיות מסוכנת לבני אדם שרגישים לעקיצת דבורים, דבר מסוכן שעלול לגרום למוות או אלרגיה.

למידע נוסף, לחצו - הדברת דבורים וצרעות


     -     הדברת ג'וקים     -     

הדברת ג'וקים בבית או בחצרהג'וקים הפופולריים ביותר בישראל מגיעים ממשפחת התיקנים. ישנם כמה סוגים של תיקנים - תיקן גרמני, תיקן אמריקאי ועוד, אך אצל רובנו סוג חרקים זה נתפס בפשטות כג'וקים או מקקים. ג'וקים אוהבים לקנן בתוך בתים פרטיים או דירות מגורים של בני אדם, זאת מאחר ושם הם מוצאים את כל תנאי המחיה הנדרשים להם להישרדות - חום, שאריות של מזון, ומקומות מסתור שמאפשרים להם לקנן ולהתרבות. ברוב המקרים ג'וקים יגיעו אל תוך הבית דרך מערכות הביוב והאינסטלציה, מקומות עם לחות ואשפה, לכן הם מסוגלים להעביר חיידקים רבים אל המזון שאנו צורכים ולגרום למחלות וזיהומים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת ג'וקים


     -     חדקונית האורז     -     

חדקונית האורז תמונה לזיהוי החרקחדקונית האורז היא סוג של חרק שנפוץ מאוד באזור המטבח ובעיקר ליד המזווה ומקומות האסון של אריזות אוכל בבית. חדקונית האורז היא סוג של חיפושית בעלת מחושים ארוכים, וכיום ישנם מעל 200 סוגים שונים של חדקונית האורז בצבעים שונים. לסוג החרק הזה יש יכולת תעופה טובה, כאשר הוא מגיע לשלב בוגר, והוא נמצא בעיקר באזורים של מחסני מזון, שם הוא ימצא מיני דגנים, סולת, קמח, תירס, ומוצרים נוספים המשמשים עבורו מקורות מזון נהדרים. חדקונית האורז משתמשת בחדק שלה כדי לנקב חור בתוך גרגירי תבואה, שם היא תטיל ביצים, ולאחר ההטלה היא תסתום את החור בנוזל שקוף שיגן על הביצים עד לשלב בקיעתן. חדקונית האורז חייבת תנאי מזג אוויר חמים כדי לשרוד, לכן בתוך מחסני מזון באקלים הישראלי היא נפוצה מאוד וגורמת לנזקים רבים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת חדקונית האורז


     -     הדברת זבובים     -     

הדברת זבוביםאחד החרקים הכי מציקים לבני האדם הם ללא ספק הזבובים. זבובים מוצאים את מקורות המזון שלהם בריקבון של חומר אורגני מכל סוג שהוא, משאריות של אוכל ועד צואה. עיקר הפעילות של הזבובים היא במהלך שעות היום אך מאחר וקשה לזבובים להתמודד עם תנאי חום קיצוניים, הם ינסו למצוא מקומות מוצלים שבהם ניתן להשיג גם מזון קל ומהיר - ומה יותר מתאים לצורך הזה מאזורי הבתים בשכונות המגורים של בני האדם. זבובים הם חרקים מזיקים מאוד, מאחר והם באים במגע עם המון חיידקים, אותם הם מעבירים למקורות המזון שבני האדם צורכים וכך גורמים לזיהומים ומחלות.

למידע נוסף, לחצו - הדברת זבובים


     -     הדברת פרעושים     -     

הדברת פרעושים בביתפרעושים הם חרקים קטנים שכמעט ולא נראים לעין, אך הם מורגשים מאוד בצריבת העקיצות שלהם כאשר הם נוכחים במקום. פרעושים מוצאים את דרכם אל תוך הבית באמצעות תפיסת טרמפ על חיות מחמד בעלי פרווה, אך ברגע שהם הגיעו אל תוך הבית הם מיד יתחילו לעקוץ ולהטיל ביצי פרעושים במקום, כך הם ישמרו על נוכחותם לאורך זמן רב. הדברת פרעושים בבית מחייבת טיפול הדברה מקיף ויסודי, שיתבצע על ידי מדביר פרעושים מקצועי ומיומן, זאת מאחר וביצי הפרעושים מסוגלות לבקוע גם לאחר חצי שנה בכוחות עצמן, כאשר יש להן תנאי מזג אוויר חמים כמו אלו שתמצאו בכל בית פרטי בתקופת הקיץ.

למידע נוסף, לחצו - הדברת פרעושים


     -     הדברת פשפשים     -     

הדברת פשפשים בבית או בגינהעל מנת לבצע הדברת פשפשים בבית בצורה יעילה אנו נדרשים להוציא את הפשפשים ממקומות המסתור בהם הם מקננים, במקרים רבים מדובר במקומות מסתור בעייתיים מאוד כגון מערכות ישיבה בסלון, סדקים וחריצים בקירות הבית, או בתוך המזרן של המיטה בחדר השינה. כדי למגר את הנגיעות של הפשפשים מהבית באופן מלא נדרשות גם פעולות של כיבוס הבגדים בהרתחה, כך נוכל לוודא שלא נשארו פשפשים שיוכלו לקנן ולהתרבות בבית מחדש. במהלך שעות היום הפשפשים מתחבאים והם יוצאים מהחריצים רק בשעות הלילה, לכן את העקיצות שלהם תרגישו רק ביום שאחרי ולא תהיה לכם כל אפשרות להתמודד מולם באופן ישיר.

למידע נוסף, לחצו - הדברת פשפשים


     -     הדברת חיפושיות     -     

הדברת חיפושיותקיימים סוגים שונים של חיפושיות, רובן בצע שחור ולחלקן יש כנפיים ויכולת לעוף. חיפושיות מטילות ביצים בתוך זבל אורגני, שם יבקעו הזחלים ויאכלו את הזבל בו הוטלו הביצים עד שהוא יגמר והם יגיעו לגודל שמאפשר להם חיפוש אחר מזון. רוב המקרים של הדברת חיפושיות ידרשו לאזורים של מחסנים או שטחים פתוחים בגינה של בית פרטי, וכל מתחם אחר בו ימצאו חומרים אורגניים כגון בדי משי, שאריות מזון יבשות וכדומה. הדברת חיפושיות תיעשה בשני שלבים - הראשון הוא הדברת החיפושיות הבוגרות שנמצאות במתחם הנגוע, והשני הוא זיהוי מקורות הקינון בהם נמצאות ביצי החיפושית והשמדתם לפני שיתפשטו.

למידע נוסף, לחצו - הדברת חיפושיות


     -     הדברת צרצרים     -     

הדברת צרצריםצרצרים הם חרקים מטרידים במיוחד ולא בגלל שהם עוקצים או מפחידים כמו רוב החרקים, אלא בגלל שהם מצרצרים בקול מעצבן בשעות הלילה. קול הצרצר נשמע מהזכרים, כך הם מזמינים את הנקבות להזדווג, אך מאחר וכל מחזור החיים של צרצרים הוא עד 3 חודשים מקום נגוע בצרצרים יפיק די הרבה ימים של קולות מטרידים בשעות הלילה. צרצרים חייבים אזור רטוב על מנת להתרבות, לכן ברוב המקרים נמצא אותם באזורים של נחל או נהר, וכמו כן במקומות עם מקורות רטיבות שמספקים גם מקומות מסתור לצרצר בשעות היום כגון סלעים וחריצים בקרקע. הדברת צרצרים נעשית באמצעות חומר מיוחד שמרחיק את החרק מהמקום באופן זמני בלבד.

למידע נוסף, לחצו - הדברת צרצרים


     -     הדברת נמלים     -     

הדברת נמלים נמלים הם חרקים שפועלים כקבוצה מאוחדת, מטרתם לשרת את הנמלה המטילה שיושבת בקן והם יעשו כל מה שנדרש על מנת להעביר מזון אל תוך הקן. הרחקת נמלים מהבית מחייבת השמדה מלאה של הקן, הדברת נמלים נקודתית רק תגרום לריבוי נמלים לאחר זמן קצר, כאשר הנמלה המטילה תבחין במיעוט החיילים שמשרתים אותה. הדברת נמלים יעילה צריכה לכלול גם טיפול מונע של חסימת החריצים ודרכי הגישה שהנמלים יצרו למעבר קל אל תוך הבית, וגם השמדת הקן עצמו. במקרים רבים קהילת נמלים יתחזקו כמה קנים על מנת לוודא את הישרדותם הממושכת במקום. קיימים סוגים שונים של נמלים ומדביר מקצועי יידע להתאים טיפול נכון של הדברה נגד נמלים בהתאם לסוג הנמלים ולתנאי השטח במקום הנגוע.

למידע נוסף, לחצו - הדברת נמלים


     -     הדברת נדלים     -     

הדברת נדלים בביתנדל הוא חרק ארוך בצבע שחור צהוב, רוב האנשים מכנים אותו בשם "מרבה רגליים" ומראהו מעיד על כך שהוא חרק לא ידידותי במיוחד. לנדל יש ציפורניים דקות והן בעלות ארס המשמש אותו להגנה עצמית מפני טורפים שונים. נדלים יכולים להגיע לגודל גדול יחסית מאחר והם חיים כמעט 10 שנים ונקבת הנדל סוחבת את הזחלים שלה עד שהם מגיעים לבגרות שמאפשרת להם הישרדות באופן עצמאי. ברוב המקרים נדלים ימצאו מתחת סלעים או במקומות צדדיים בעלי לחות, מקומות אלו מאפשרים להם מסתור והגנה במשך שעות היום ואפשרות יציאה מהירה לציד במשך שעות הלילה. הדברת נדלים באזור של בתים פרטיים חייבת להיעשות באופן היקפי שמונע מהם את הכניסה אל תוך המתחם כולו.

למידע נוסף, לחצו - הדברת נדלים


     -     הדברת עקרבים     -     

עקרב צהוב בבית תמונה לזיהוי עקרבים

העקרבים משתייכים למשפחת העכבישים, אך בשונה מעכבישים לעקרבים יש צבתות המשמשות אותם לציד חרקים קטנים ועוקץ בקצה הבטן בעזרתו הם תופסים את הטרף שלהם. אנשים חושבים שכל העקרבים מסוכנים ובעלי ארס קטלני לבני אדם, לכן כולם מפחדים מעקרבים, אך למעשה יש רק כמה סוגים של עקרבים בעלי ארס מסוכן ורעיל שכדאי להיזהר ולא לבוא איתם במגע. עקרבים יוצאים לשטח הפתוח בזמן הקיץ, אז הם מחפשים טרף, אך ברוב עונות השנה הם מסתתרים בתוך מחילות תת קרקעיות שם הם מתרבים. הימצאותם של עקרבים תהיה רק במקומות חמים מאוד כגון מדבר או יער, שם הם יוכלו גם להסתתר בתוך מחילות בזמנים שלא מספיק חם עבורם, וגם לצוד טרף קל במהלך הקיץ החם.

למידע נוסף, לחצו - הדברת עקרבים


     -     הדברת קרציות     -     

הדברת קרציותקרציות נמצא ברוב המקרים בבית עם חיות מחמד פרוותיים, הם יסתתרו בתוך הפרווה וימצצו דם מהחיה כדי לשרוד ולהטיל ביצים. קרציות ינסו להישאר מחוברות אל פתח המציצה על בעלי החיים, אך כשהן מתרבות כל שטח הרביצה של בעל החיים יהיה נגוע בקרציות והן יתפשטו אל מרחבים נוספים בתוך הבית עד שיגיעו גם אליכם. לסוג החרק הזה יש יכולת תעופה טובה, כאשר הוא מגיע לשלב בוגר, והוא נמצא בעיקר באזורים של מחסני מזון, שם הוא ימצא מיני דגנים, סולת, קמח, תירס, ומוצרים נוספים המשמשים עבורו מקורות מזון נהדרים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת קרציות


     -     חשופיות וחלזונות     -     

הדברת חשופיות וחלזונות

כולנו מכירים את החשופיות בתור חלזונות ללא בית. הן לא מהוות סכנה לבני האדם וברוב המקרים של הזמנת הדברת חשופיות זה יהיה בגלל המטרד שהן יגרמו לחיות המחמד הביתיות, לרוב בגינה, כשהן יזחלו בשעות הלילה אל קערת המזון של בעלי החיים ולאחר שהן יאכלו יישאר על המזון ריר יבש שיגרום לחיות המחמד שלכם לא לגעת באוכל. יש בעלי בתים פרטיים שירצו גם למנוע את שבילי הריר שהחשופיות משאירות במקום בו הן עברו, ובמקום שבו יש חשופיות סביר להניח שנמצא גם חלזונות שגורמים לנזקים קשים מאוד בצמחייה שנמצאת בחצר הבית.

למידע נוסף, לחצו - חשופיות וחלזונות


     -     הדברת דג הכסף     -     

הדברת חרק דג הכסףדג הכסף הוא חרק קטן בצבע חום שחור. רוב האנשים יתייחסו אליו כאל ברחש ויטענו שיש להם ברחשים בבית. דג הכסף נמצא במקומות אפלים ולחים, כגון מגירות של ארונות, ארגז מצעים של מיטה ובאזורים עם נירוסטה. כל מקום לח וחשוך יהיה עבורו אזור דגירה וקינון אופטימלי. דג הכסף אוכל כל חומר אורגני והוא מתרבה בקצב מהיר. במקום עם ספרים הוא יאכל את הדבק שמחבר את דפי הספר ויקנן בתוך הפינות החשוכות שבעומק הספרייה.

למידע נוסף, לחצו - הדברת דג הכסף


     -     הדברת עש     -     

תמונה עש הבגדים זיהוי סוגי עשישנם כמה סוגים של עש וכל אחד מהם גורם לנזקים שונים בבית. עש מזון יחדור אל תוך שקיות אוכל שנמצאות באחסון במטבח, כאשר הדרך הטובה ביותר להבין שיש לכם נגיעות של חרקים מסוג עש בבית זה הימצאותם של פרפרי העש שבסופו של התהליך בוקעים מאותם גלמים. סוג נוסף של עש הוא עש הבגדים, שאוכל את הבד של הבגד וגורם לחורים קטנים בבגדים. עש יכול לקנן גם בספרייה גדולה ולאכול את הדבק שמחבר את דפי הספר, נזקים שתגלו בדיעבד.

למידע נוסף, לחצו - הדברת עש


     -     הדברת כיני יונים     -     

הדברת כיני יוניםכיני יונים הם חרק בגודל קטנטן, פחות מחצי ראש של סיכה, והם בצורה אובלית כמו ביצה. מאחר וכיני היונים כל כך קטנות, קשה מאוד לזהות אותן ודרך קירות הבית הן יכולות להגיע לכל אזור בתוך הבית וכך לגרום למפגע תברואתי מסוכן ונזקים. כמו כל כינה, גם כיני יונים מחפשות מקור שממנו יוכלו למצוץ דם על ידי עקיצה, מאחר וצבען שקוף יהיה מאוד קשה לזהות אותן. ברגע שכיני יונים עוקצות ומוצצות דם, צבען משתנה משקוף לצבע כתום או אדום, אז יהיה ניתן לזהות אותן אך סביר להניח שבמקום כבר נמצאות כיני יונים נוספות שגם אותן צריך להדביר במהרה מהמתחם כדי להימנע מעקיצות והעברת מחלות.

למידע נוסף, לחצו - הדברת כיני יונים


     -     הדברת תולעים / רימות     -     

מה ההבדל בין רימות לתולעיםמבין מינים וסוגים רבים של תולעים הפוקדים את אזורי המחיה הביתיים, ישנם שני סוגי תולעים עיקריים המהווים מטרד ועלולים לגרום לנזק עבור בתים פרטיים או דירות מגורים - תולעי מזון ותולעי עץ. תולעים בוקעות מתוך ביצים של חרקים מסוגים שונים, בשלב הזה התולעת היא בעצם זחל המתפתח וגדל לצורתו הסופית כחרק. ישנם סוגים רבים של חרקים, לרבות חיפושיות, זבובים, פרפרים ועוד, שמגיעים לאזורי המחיה של בני האדם בחיפוש אחר מקורות מזון נגישים.

למידע נוסף, לחצו - הדברת תולעים


שיטות הדברה נגד חרקים


להתייעצות וקבלת מחירדקל מסביר - איך עושים הדברת חרקים?

ריסוס קן צרעות באבקה

ריסוס הדברה נגד פשפש המיטהריסוס נגד חרקים בבית

השיטה המוכרת והפופולרית ביותר להדברת חרקים היא ריסוס לבית. השוק הפרטי מציע מגוון תכשירי ריסוס נגד חרקים לשימוש עצמי בבית, אך היעילות של חומרי ריסוס אלו נמוכה מאוד וברוב המקרים אינה מחזיקה למשך זמן. חברות הדברה משתמשות בחומרי ריסוס שונים לגמרי מאלו שמוצעים לרכישה ושימוש עצמי בשוק הפרטי, לכן ריסוס נגד חרקים שנעשה על ידי מדביר מוסמך ומקצועי יביא לתוצאות יעילות הרבה יותר. מדביר מקצועי יידע לאבחן את המתחם הנגוע וכך הוא יוכל לרסס בנקודות אסטרטגיות שיביאו להדברת החרקים באופן מיידי, ובנוסף הריסוס גם ימנע אפשרות של קינון חרקים מחודש במקום. מגוון חומרי ההדברה שעומדים לרשות מדבירים מוסמכים הינו רחב מאוד, אך יעילות הדברה נגד חרקים נמדדת ביכולת של מדבירים להתאים את סוג החומר לסוגי החרקים ואופן ההטמעה של חומרי ההדברה באזור הנגוע.

מדביר חרקים מקצועי

מדביר מקצועי שיביא לפעולת הדברת חרקים יעילה יהיה מדביר בעל ניסיון, וכמו כן בעל ידע מקצועי והיכרות מעמיקה עם סוגי החרקים וכושר העמידות שלהם בתנאי שטח שונים. חברת הדברה מומלצת לא תפחד להתחייב לתוצאות, וכאשר אתם מחפשים מדביר מומלץ כדאי לכם לדרוש התחייבות לביצוע הדברה נוספת במתחם במידה והבעיה לא נפתרה באופן מלא. מדביר שיסרב להתחייב לתוצאות הדברה יעילות כנראה יודע שאין ברשותו את הידע והניסיון להביא להדברת חרקים באופן מקצועי.
Asset 3 1


ריסוס נגד חרקים בבית

Asset 3 1

השיטה המוכרת והפופולארית ביותר להדברת חרקים היא ריסוס לבית. השוק הפרטי מציע מגוון תכשירי ריסוס נגד חרקים לשימוש עצמי בבית, אך היעילות של חומרי ריסוס אלו נמוכה מאוד וברוב המקרים אינה מחזיקה למשך זמן. חברות הדברה משתמשות בחומרי ריסוס שונים לגמרי מאלו שמוצעים לרכישה ושימוש עצמי בשוק הפרטי, לכן ריסוס נגד חרקים שנעשה על ידי מדביר מוסמך ומקצועי יביא לתוצאות יעילות הרבה יותר. מדביר מקצועי יידע לאבחן את המתחם הנגוע וכך הוא יוכל לרסס בנקודות אסטרטגיות שיביאו להדברת החרקים באופן מיידי, ובנוסף הריסוס גם ימנע אפשרות של קינון חרקים מחודש במקום. מגוון חומרי ההדברה שעומדים לרשות מדבירים מוסמכים הינו רחב מאוד, אך יעילות הדברה נגד חרקים נמדדת ביכולת של מדבירים להתאים את סוג החומר לסוגי החרקים ואופן ההטמעה של חומרי ההדברה באזור הנגוע.

מדביר חרקים מקצועי

מדביר מקצועי שיביא לפעולת הדברת חרקים יעילה יהיה מדביר בעל ניסיון, וכמו כן בעל ידע מקצועי והיכרות מעמיקה עם סוגי החרקים וכושר העמידות שלהם בתנאי שטח שונים. חברת הדברה מומלצת לא תפחד להתחייב לתוצאות, וכאשר אתם מחפשים מדביר מומלץ כדאי לכם לדרוש התחייבות לביצוע הדברה נוספת במתחם במידה והבעיה לא נפתרה באופן מלא. מדביר שיסרב להתחייב לתוצאות הדברה יעילות כנראה יודע שאין ברשותו את הידע והניסיון להביא להדברת חרקים באופן מקצועי.

Asset 3 1

 

מחיר הדברת חרקים

מחיר הדברת חרקים

מחיר הדברת חרקים על ידי ג'ל הדברה

 • מחיר הדברה לדירת 2 חדרים: 300 - 260 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 3 חדרים: 340 - 280 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 4 חדרים: 360 - 320 ₪
   
  הערה - הדברת חרקים ירוקה עם ג'ל הדברה טבעי יכולה להשתנות בהתאם לרמת הנגיעות במתחם. המחיר נקבע לפי כמות הג'ל שנדרש לשימוש, אך מדביר מקצועי יודע לזהות את מקורות הנגיעות ולבצע את ההדברה עם הג'ל באופן נקודתי ממוקד, בהתאם לסוג החרקים והמתחם הנגוע.

 

ריסוס נגד חרקים גדולים (ג'וקים, נמלים וכדומה)

 • ריסוס חרקים לדירה עם 2 חדרים : 240 - 220 ₪
 • ריסוס חרקים לדירה עם 3 חדרים : 260 - 230 ₪
 • ריסוס חרקים לדירה עם 4 חדרים : 280 - 250 ₪
 • ריסוס חרקים לדירה עם 5 חדרים : 320 - 280 ₪
 • ריסוס חרקים לבית קרקע פרטי : 700 - 300 ₪ (תלוי בגודל של הבית)
   

  הערה - מחיר ריסוס חרקים בבית יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במ"ר, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר.

 

מחיר הדברת חרקים קטנים (עכבישים, רימות, תולעים וכדומה)

 • הדברה נגד חרקים לדירת 2 חדרים : 250 - 230 ₪
 • הדברה נגד חרקים לדירת 3 חדרים : 270 - 240 ₪
 • הדברה נגד חרקים לדירת 4 חדרים : 280 - 250 ₪
 • הדברה נגד חרקים לדירת 5 חדרים : 310 - 280 ₪
 • מחיר הדברת חרקים לבית פרטי : 700 - 300 ₪ (תלוי בגודל של הבית)
    

  הערה - מחיר הדברת חרקים בבית יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במ"ר, המחירים משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע.

 

מחיר ריסוס נגד עש

 • ריסוס נגד עש המזון באזור המטבח : 300 - 280 ₪
 • ריסוס עש הבגדים באזור הארונות : 320 - 280 ₪
 • ריסוס משולב נגד עש הבגדים וגם נגד עש המזון, בכל אזורי הבית : 350 ₪

עלות הדברה נגד עש בונה הנרתיק בכל הבית

 • מחיר להדברת דירה עם 2 חדרים : 260 - 230 ₪
 • מחיר להדברת דירה עם 3 חדרים : 280 - 250 ₪
 • מחיר להדברת דירה עם 4 חדרים : 290 - 270 ₪
 • מחיר להדברת דירה עם 5 חדרים : 320 - 300 ₪

 

ריסוס נגד חרקים לבניין

 • ריסוס נגד חרקים לבניין 3 קומות : 300 - 280 ₪
 • ריסוס נגד חרקים לבניין 4 קומות : 350 - 300 ₪
 • ריסוס נגד חרקים לבניין 5 קומות : 390 - 350 ₪
 • ריסוס נגד חרקים לבניין 8 קומות : 550 - 400 ₪
   

  הערה - ריסוס חרקים עבור וועד בית כולל בורות ביוב, חדרי זבל, ארונות חשמל, חדרי גז, חדר מדרגות של כל הבניין, שטח הלובי והכניסה לבניין, מקלטים ומחסנים, ואת כל השטח ההיקפי של הבניין כדי למנוע הגעה של חרקים חדשים אל תוך מתחם הבניין.

  שימו לב - בעת הזמנת ריסוס חרקים לבניין, כל דירה תוכל ליהנות מהנחה מיוחדת של 20% מעלות מחיר הדברת חרקים לדירה.

 

מחיר הדברת כיני יונים

 • מחיר הדברה לדירת 2 חדרים : 280 - 240 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 3 חדרים : 320 - 280 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 4 חדרים : 380 - 340 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 5 חדרים : 400 - 380 ₪
    

  הערה - מחיר הדברה נגד כינים יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במטר מרובע, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע, ומדובר בהדברת כינים של חרקים ובעלי חיים - ולא הדברת כינים של בני אדם.

 

מחיר הדברה נגד פרעושים או פשפשים

 • מחיר להדברה בדירת 2 חדרים : 280 - 260 ₪
 • מחיר להדברה בדירת 3 חדרים : 360 - 320 ₪
 • מחיר להדברה בדירת 4 חדרים : 390 - 360 ₪
 • מחיר להדברה בדירת 5 חדרים : 420 - 390 ₪

מחיר הדברה נגד פשפש המיטה

 • מחיר הדברת פשפש המיטה : 1,300 - 800 ₪ (עבור כל חדר נגוע)
    

  הערה - מחיר הדברה נגד פשפשים או פרעושים יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במטר מרובע, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע. הדברה לבית פרטי עם חצר יגרור תוספת מחיר בהתאם לגודל החצר של הבית.

  שימו לב - ניתן להזמין בדיקה לזיהוי פשפש המיטה בעלות של 240 ש"ח ובמידה ואכן יהיה מדובר בנגיעות של פשפשי מיטה, עלות הבדיקה תנוקה מסך עלות ההדברה.

 

מחירי הדברת קרציות

 • מחיר הדברה לבית עם 2 חדרים : 300 - 260 ₪
 • מחיר הדברה לבית עם 3 חדרים : 360 - 300 ₪
 • מחיר הדברה לבית עם 4 חדרים : 400 - 340 ₪
 • מחיר הדברה לבית עם 5 חדרים : 440 - 380 ₪
    

  הערה - מחיר הדברה נגד קרציות תקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במטר מרובע, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע. הדברה לבית פרטי עם חצר יגרור תוספת מחיר בהתאם לגודל החצר של הבית.

  שימו לב - הדברה זו יעילה גם נגד ג'וקים ונמלים בבית.

 

עלות הדברת צרצרים

 • הדברת צרצרים לבית עם 2 חדרים : 290 - 250 ₪
 • הדברת צרצרים לבית עם 3 חדרים : 350 - 280 ₪
 • הדברת צרצרים לבית עם 4 חדרים : 390 - 340 ₪
 • הדברת צרצרים לבית עם 5 חדרים : 420 - 380 ₪

 

מחיר הדברת חרקים מסוגים נוספים

 • הדברת קן צרעות או קן דבורים : 400 - 350 ₪
 • מחיר הדברה נגד זבובים : 700 - 300 ₪
 • הדברת חישופיות או חלזונות : 600 - 250 ₪
 • מחיר הדברה נגד נדלים : 600 - 300 ₪
 • מחיר הדברה נגד עקרבים : 800 - 300 ₪
 • מחיר הדברה נגד חיפושיות : 500 - 300 ₪
 • מחיר הדברת חדקונית האורז : 380 - 250 ₪

 

מחיר ריסוס נגד יתושים

 • מחיר ריסוס נגד יתושים : 800 - 300 ₪
    

  הערה - מחיר הדברה נגד יתושים תלוי בגודל החצר והשטח הנגוע ביתושים, מספר מקומות הקינון באזור ורמת הנגיעות הקיימת. המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע.

  שימו לב - ריסוס נגד יתושים אינו יעיל בתוך בתים או דירות, ניתן לבצע אותו רק באזורי גינה או חצר פתוחים.

 

למחירון הדברה מלא, לחצו - מחיר הדברה

 

 

מחיר הדברת חרקים

מחיר הדברת חרקים

מחיר הדברת חרקים על ידי ג'ל הדברה

מחיר הדברה לדירת 2 חדרים: 300 - 260 ₪

מחיר הדברה לדירת 3 חדרים: 340 - 280 ₪

מחיר הדברה לדירת 4 חדרים: 360 - 320 ₪

 

הערה - הדברת חרקים ירוקה עם ג'ל הדברה טבעי יכולה להשתנות בהתאם לרמת הנגיעות במתחם. המחיר נקבע לפי כמות הג'ל שנדרש לשימוש, אך מדביר מקצועי יודע לזהות את מקורות הנגיעות ולבצע את ההדברה עם הג'ל באופן נקודתי ממוקד, בהתאם לסוג החרקים והמתחם הנגוע.

 

ריסוס נגד חרקים גדולים
(ג'וקים, נמלים וכדומה)

ריסוס חרקים לדירה עם 2 חדרים : 240 - 220 ₪

ריסוס חרקים לדירה עם 3 חדרים : 260 - 230 ₪

ריסוס חרקים לדירה עם 4 חדרים : 280 - 250 ₪

ריסוס חרקים לדירה עם 5 חדרים : 320 - 280 ₪

ריסוס חרקים לבית קרקע פרטי : 700 - 300 ₪
(תלוי בגודל של הבית)

 

הערה - מחיר ריסוס חרקים בבית יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במ"ר, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר.

 

מחיר הדברת חרקים קטנים
(עכבישים, רימות, תולעים וכדומה)

הדברה נגד חרקים לדירת 2 חדרים : 250 - 230 ₪

הדברה נגד חרקים לדירת 3 חדרים : 270 - 240 ₪

הדברה נגד חרקים לדירת 4 חדרים : 280 - 250 ₪

הדברה נגד חרקים לדירת 5 חדרים : 310 - 280 ₪

מחיר הדברת חרקים לבית פרטי : 700 - 300 ₪
(תלוי בגודל של הבית)

 

הערה - מחיר הדברת חרקים בבית יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במ"ר, המחירים משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע.

 

מחיר ריסוס נגד עש

ריסוס נגד עש המזון באזור המטבח : 300 - 280 ₪

ריסוס עש הבגדים באזור הארונות : 320 - 280 ₪

ריסוס משולב נגד עש הבגדים וגם נגד עש המזון, בכל אזורי הבית : 350 ₪

 

עלות הדברה נגד עש בונה הנרתיק בכל הבית

מחיר להדברת דירה עם 2 חדרים : 260 - 230 ₪

מחיר להדברת דירה עם 3 חדרים : 280 - 250 ₪

מחיר להדברת דירה עם 4 חדרים : 290 - 270 ₪

מחיר להדברת דירה עם 5 חדרים : 320 - 300 ₪

 

ריסוס נגד חרקים לבניין

ריסוס נגד חרקים לבניין 3 קומות : 300 - 280 ₪

ריסוס נגד חרקים לבניין 4 קומות : 350 - 300 ₪

ריסוס נגד חרקים לבניין 5 קומות : 390 - 350 ₪

ריסוס נגד חרקים לבניין 8 קומות : 550 - 400 ₪

 

הערה - ריסוס חרקים עבור וועד בית כולל בורות ביוב, חדרי זבל, ארונות חשמל, חדרי גז, חדר מדרגות של כל הבניין, שטח הלובי והכניסה לבניין, מקלטים ומחסנים, ואת כל השטח ההיקפי של הבניין כדי למנוע הגעה של חרקים חדשים אל תוך מתחם הבניין.

שימו לב - בעת הזמנת ריסוס חרקים לבניין, כל דירה תוכל ליהנות מהנחה מיוחדת של 20% מעלות מחיר הדברת חרקים לדירה.

 

מחיר הדברת כיני יונים

מחיר הדברה לדירת 2 חדרים : 280 - 240 ₪

מחיר הדברה לדירת 3 חדרים : 320 - 280 ₪

מחיר הדברה לדירת 4 חדרים : 380 - 340 ₪

מחיר הדברה לדירת 5 חדרים : 400 - 380 ₪

 

הערה - מחיר הדברה נגד כינים יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במטר מרובע, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע, ומדובר בהדברת כינים של חרקים ובעלי חיים - ולא הדברת כינים של בני אדם.

 

מחיר הדברה נגד פרעושים או פשפשים

מחיר להדברה בדירת 2 חדרים : 280 - 260 ₪

מחיר להדברה בדירת 3 חדרים : 360 - 320 ₪

מחיר להדברה בדירת 4 חדרים : 390 - 360 ₪

מחיר להדברה בדירת 5 חדרים : 420 - 390 ₪

 

מחיר הדברה נגד פשפש המיטה

מחיר הדברת פשפש המיטה : 1,300 - 800 ₪
(עבור כל חדר נגוע)

 

הערה - מחיר הדברה נגד פשפשים או פרעושים יקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במטר מרובע, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע. הדברה לבית פרטי עם חצר יגרור תוספת מחיר בהתאם לגודל החצר של הבית.

שימו לב - ניתן להזמין בדיקה לזיהוי פשפש המיטה בעלות של 240 ש"ח ובמידה ואכן יהיה מדובר בנגיעות של פשפשי מיטה, עלות הבדיקה תנוקה מסך עלות ההדברה.

 

מחירי הדברת קרציות

מחיר הדברה לבית עם 2 חדרים : 300 - 260 ₪

מחיר הדברה לבית עם 3 חדרים : 360 - 300 ₪

מחיר הדברה לבית עם 4 חדרים : 400 - 340 ₪

מחיר הדברה לבית עם 5 חדרים : 440 - 380 ₪

 

הערה - מחיר הדברה נגד קרציות תקבע לפי חישוב גודל השטח המודבר במטר מרובע, המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע. הדברה לבית פרטי עם חצר יגרור תוספת מחיר בהתאם לגודל החצר של הבית.

שימו לב - הדברה זו יעילה גם נגד ג'וקים ונמלים בבית.

 

עלות הדברת צרצרים

הדברת צרצרים לבית עם 2 חדרים : 290 - 250 ₪

הדברת צרצרים לבית עם 3 חדרים : 350 - 280 ₪

הדברת צרצרים לבית עם 4 חדרים : 390 - 340 ₪

הדברת צרצרים לבית עם 5 חדרים : 420 - 380 ₪

 

מחיר הדברת חרקים מסוגים נוספים

הדברת קן צרעות או קן דבורים : 400 - 350 ₪

מחיר הדברה נגד זבובים : 700 - 300 ₪

הדברת חישופיות או חלזונות : 600 - 250 ₪

מחיר הדברה נגד נדלים : 600 - 300 ₪

מחיר הדברה נגד עקרבים : 800 - 300 ₪

מחיר הדברה נגד חיפושיות : 500 - 300 ₪

מחיר הדברת חדקונית האורז : 380 - 250 ₪

 

מחיר ריסוס נגד יתושים

מחיר ריסוס נגד יתושים : 800 - 300 ₪

 

הערה - מחיר הדברה נגד יתושים תלוי בגודל החצר והשטח הנגוע ביתושים, מספר מקומות הקינון באזור ורמת הנגיעות הקיימת. המחירים הנ"ל משקפים הערכה ליחס של גודל פר מחיר ממוצע.

שימו לב - ריסוס נגד יתושים אינו יעיל בתוך בתים או דירות, ניתן לבצע אותו רק באזורי גינה או חצר פתוחים.

 

למחירון הדברה מלא,
לחצו - מחיר הדברה

 


חברת דקל הדברות - הדברת חרקים ומזיקים

חברת דקל הדברות מספקת הדברת חרקים ומזיקים מכל הסוגים כבר למעלה מ - 12 שנים! אנו מספקים שירותי הדברה נגד חרקים ומזיקים לבתים פרטיים, דירות מגורים בבניין, הדברה לעסקים ומשרדים, ושירותי הדברת חרקים למוסדות ומבני ציבור בכל אזור השרון והמרכז. אנו משתמשים בחומרי הדברה ירוקה נגד חרקים, וצוות המדבירים שלנו עובר הכשרות מקצועיות והדרכות בכל החידושים שענף ההדברה העולמי מציע.

חברת דקל הדברות - הדברת מזיקיםאנו מעסיקים רק מדבירים אחראיים ומקצועיים, המאושרים לעבודה ברישיון המשרד להגנת הסביבה. יש לנו את הידע המקצועי ואת הציוד המתקדם ביותר, כך שאין לנו בעיה להתחייב בכל עבודת הדברה לבית או לעסק ל - 100% אחריות של תוצאות הדברה יעילות. אם המזיקים לא הודברו באופן מלא - נחזור ונבצע הדברה נוספת בחינם כחלק מהשירות שהזמנתם.

אתם מוזמנים לחייג לטלפון 050-8686246,
או לפנות במייל דרך תיבת ה - צור קשר.

נשמח להעניק לכם ייעוץ והדרכה חינם, או להגיע אליכם כדי לבצע הדברת חרקים ומזיקים בזמן שהכי נוח לכם.


דקל הדברות - הדברת חרקים ומזיקים

חברת דקל הדברות מספקת הדברת חרקים ומזיקים מכל הסוגים כבר למעלה מ - 12 שנים! אנו מספקים שירותי הדברה נגד חרקים ומזיקים לבתים פרטיים, דירות מגורים בבניין, הדברה לעסקים ומשרדים, ושירותי הדברת חרקים למוסדות ומבני ציבור בכל אזור השרון והמרכז. אנו משתמשים בחומרי הדברה ירוקה נגד חרקים, וצוות המדבירים שלנו עובר הכשרות מקצועיות והדרכות בכל החידושים שענף ההדברה העולמי מציע.

אנו מעסיקים רק מדבירים אחראיים ומקצועיים, המאושרים לעבודה ברישיון המשרד להגנת הסביבה. יש לנו את הידע המקצועי ואת הציוד המתקדם ביותר, כך שאין לנו בעיה להתחייב בכל עבודת הדברה לבית או לעסק ל - 100% אחריות של תוצאות הדברה יעילות. אם המזיקים לא הודברו באופן מלא - נחזור ונבצע הדברה נוספת בחינם כחלק מהשירות שהזמנתם.

אתם מוזמנים לחייג לטלפון 050-8686246,
או לפנות במייל דרך תיבת ה - צור קשר.

נשמח להעניק לכם ייעוץ והדרכה חינם, או להגיע אליכם כדי לבצע הדברת חרקים ומזיקים בזמן שהכי נוח לכם.