הדברת חדקונית האורז

חדקונית האורז היא חרק המשתייך למשפחת החיפושיות. צורתה דומה לחדק ארוך והיא ניזונה מגרגירים של סוגי דגנים שונים כמו אורז, לכן שמה נקרא חדקונית האורז. למה הדברת חדקונית האורז זו פעולה הכרחית וחשובה בכל בית או מחסן עם מזון ? בעזרת החדק, שממנו גופה בנוי, היא מנקבת חור בגרגירי התבואה, שם היא תטיל ביצים ולאחר מכן תבצע איטום של החור בעזרת נוזל שקוף שהיא מפרישה מגופה. הדברת חדקונית האורז זו פעולה חשובה והכרחית, מאחר והנוזל השקוף מגן על הביצים שהחדקונית מטילה עד לשלב בקיעתם. כדי שחדקונית האורז תטיל ביצים היא חייבת גרגירי תבואה שלמים, היא לא יכולה להשתמש בחומרים מפוררים כמו קמח. לחדקונית האורז יש מחושים עבים הממוקמים בשני צדדי החדק, היא תחייה לרוב על צמחים בשטחים פתוחים אך תחפש תמיד קרבה למחסני מזון ומאגרים של תבואה ודגנים.

איך תזהו את חדקונית האורז ?

בשלב הראשוני של התפתחות חדקונית האורז היא זחל שדומה לתולעת קטנה ולבנה, ללא יכולת שימוש ברגליים מכיוון שהם טרם התפתחו ובשלב הזחל הם מנוונות לגמרי. צבעה של חדקונית האורז אדום כהה, כמעט בגוון חום או שחור, ועיקר כושר התנועה שלה נעשה על ידי שימוש בכנפיים מאוד מפותחות וחזקות המחוברות לגופה. חרק בוגר יכול לעוף למרחק של עד שני קילומטרים בעזרת הכנפיים, גופו יגיע לאורך של עד ארבעה מילימטר ורוחבו יגיע רק למילימטר אחד. האזורים בעלי תנאי השטח האידאליים ביותר עבור קינון והתרבות של חדקונית האורז יהיו בעלי אקלים חם, שם היא תוכל למצוא מקורות מזון ולהתרבות בצורה מהירה.

  • ברגע שמזג האוויר יתחיל להתקרר, שלבי ההתפתחות של החדקונית והזחלים ייעצרו מיד, הטמפרטורה תהפוך קרה והחדקונית והזחלים ימותו באותו רגע.

הדברת חרקים בבית - מתוך התכנית "עושות חשבון" בערוץ 10מזון ודגנים נגועיםדגנים נגועים שחדקונית האורז הטילה בהם ביצים ייראו רגילים לחלוטין, זאת מאחר והזחלים הטריים בצבע שקוף ואת החור שדרכם החדקונית הטילה את הביצים היא אוטמת. רק בשלב מתקדם בהתפתחות ביצי החדקונית יהיה ניתן להבחין בצבעו הכהה של הזחל שנמצא בתוך הגרגיר, דבר שמקשה מאוד על ייבוא של תבואה נקייה, ללא נגיעות של חדקונית האורז.

חרקים באריזות מזון סגורות

גם תבואה שכבר הגיעה נקייה מנגיעות של חדקונית האורז, סחורה שכבר נארזה לשיווק והופצה למכירה ברשתות המזון השונות, יכולה להפוך לנגועה במהלך הזמן שהיא מוצגת למכירה. דבר זה קורה בזכות החדק החזק של החרק המזיק. באמצעות החדק הוא מסוגל לנקב חור גם באריזה אטומה של דגנים, כך הוא יחדיר לתוכו את הביצים בקלות ואלו יבקעו בכוחות עצמן במשך הזמן. מאחר ובתוך מחסני מזון ומאגרי תבואה סגורים יש את כל התנאים שמאפשרים לחדקונית האורז סביבת מחייה טובה, שם יהיה צורך בטיפולי הדברת חדקונית האורז באופן שוטף ותדיר.

ליצירת קשר מלאו פרטים ולחצו – שלח

סוגי חרקים שנמצאים באזור הבית
שיטות הדברה ירוקה בתוך הבית

הדברה למחסני מזון או לבית פרטי

הדברת חדקונית האורז למחסני מזון ומפעלים

הצורך בביצוע מקצועי ויעיל של הדברת חדקונית האורז קיים גם בקרב בתים פרטיים, בהם היא לרוב תתמקם באזור של המזווה או מחסן לשמירת מזון סגור, ועל ידי הזמנת מדביק מקצועי המתמחה בביצוע מקצועי של הדברת חדקונית האורז יהיה ניתן לנקות את המקום ולהביא למיגור מלא של החרק המזיק והטורדני. הדברת חדקונית האורז זו פעולה הכרחית למקומות שמאחסנים מזון באופן קבוע שוטף, כגון מסעדות או אולמות אירועים, שם במקרים רבים אנשים אפילו לא יידעו שמוצרי המזון נגועים בביצים וזחלים קטנים של חדקונית האורז.


הדברה למחסני מזון

מסעדה או אולם אירועים ששומרים על רמת מקצועיות והיגיינה גבוהים, יזמינו שירותי הדברת חדקונית האורז כחלק מתפעול ותחזוקה שוטף של בית העסק, כך הם יוכלו לספק לקהל הלקוחות שלהם מזון נקי מחרקים וישמרו על העסק שלהם מפני חשיפה לנגיעות וזיהומים נוספים שעלולים להיווצר מקינון והתרבות של חדקונית האורז במזון.


מחיר הדברת חדקונית האורז


  • מחיר הדברת חדקונית האורז: 380 - 250 ₪
  • הערה - מחיר הדברת חדקונית האורז עלול להשתנות בהתאם לרמת הנגיעות ולגודל השטח שצריך להדביר. מחיר הדברה למסעדות או מחסני מזון, כמו גם מחיר הדברה לסופרמרקטים ומרכולים, ייקבע לפי אופי וגודל השטח ובהתאם לתדירות טיפולי ההדברה שנדרשים למקום באופן קבוע.דקל הדברות - חדקונית האורז


חברת דקל הדברות מעניקה שירותי הדברת חרקים ומזיקים כבר למעלה מ - 12 שנים ופועלת בכל אזור השרון או אזור המרכז. יש לנו צוות מדבירים מקצועי המתמחה בטיפולי אחזקה שוטפים של הדברה למסעדות או הדברה לאולמות אירועים ומחסני מזון, תוך כדי הקפדה על שימוש בחומרי הדברה ירוקה משולבת שמאפשרים תוצאות הדברה יעילות ושומרים על הסביבה ירוקה ובטוחה. כל המדבירים שלנו עוברים הכשרות מקצועיות מידי שנה ועובדים בהיתר של המשרד להגנת הסביבה. לאחר שנים רבות של מתן שירותי הדברת חרקים ומזיקים, יש לנו את הידע המקצועי ואת הניסיון והמיומנות כדי להביא לתוצאות הדברה ירוקה יעילות, שיחזיקו מעמד לאורך זמן רב.

100% התחייבות לתוצאות!

אנו מעניקים שירותי הדברת חרקים לבתים פרטיים ודירות מגורים, הדברה לעסקים ומשרדים, והדברה למבני ציבור ושטחי מסחר תעשייתיים. בכל עבודת הדברה, שצוות המדבירים של דקל הדברות מבצע, תקבלו אחריות של 100% למיגור המזיקים מהמתחם באופן מוחלט. יש לנו את הניסיון והידע כדי להבטיח אחריות מלאה לכל הדברת מזיקים שנעשית על ידינו, ויש לנו המלצות של אלפי לקוחות מרוצים שמידי שנה פונים שוב לחברת דקל הדברות כדי לקבל שירותי הדברת חרקים ומזיקים ברמה הכי מקצועית ואיכותית שתוכלו למצוא.

אפשר לקבל ייעוץ והדרכה חינם
באמצעות חיוג לטלפון 

050-8686246

או לשלוח מייל עם פרטי הפנייה
דרך תיבת ה - צור קשר.


הדברת חדקונית האורזטיפים ומידע נוסף
ריסוס משולב

ריסוס משולב

מה זה ריסוס משולב ? כדי להגיע לתוצאות אפקטיביות של הרחקת מזיקים טובה, ברוב המקרים חברות הדברה יבצעו ריסוס משולב שכולל כמה שיטות הדברה שונות וכך יכסו את כל מוקדי הנגיעות שמאפשרים התפשטות של חרקים וסוגי מזיקים שונים באזור. הדברה משולבת תתבצע על ידי שילוב של סוגי הדברה שונים, הדברה ירוקה יחד עם ריסוס נגד […]
הדברת תיקנים

הדברת תיקנים

הדברת תיקנים הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי מזון בתוך קופסאות אטומות, ניקיון תדיר של מכשירי החשמל בבית ואיטום פתחי המעבר המשמשים תיקנים למציאת מזון, הם שיעזרו בביצוע הדברת תיקנים בבית. הזמנת שירותי הדברת תיקנים אמנם תאפשר לכם לחסל את הנגיעות הקיימת, […]
מחיר הדברה

מחיר הדברה

מחיר הדברה נגד חרקים לפניכם מחירון הדברה מלא עבור כל סוגי המזיקים והחרקים שנמצאים בסביבת שכונות המגורים של בני האדם ועלולים להוות מטרד בשגרת היום יום. מחיר הדברה סופי נקבע בהתאם לגודל השטח שאותו צריך להדביר, ובהתאם לרמת נגיעות המזיקים שקיימת במקום. לקבלת הצעת מחיר להדברת מזיקים בהתאמה אישית למקרה שלכם – צרו איתנו קשר […]
ריסוס לבית פרטי

ריסוס לבית פרטי

איך עושים ריסוס לבית פרטי ? השיטה הטובה ביותר לבצע הדברת מזיקים לבית פרטי היא על ידי ריסוס לבית. היתרון הגדול של ריסוס לבית פרטי הוא היכולת של פיזור חומרי ההדברה על שטח נרחב, כך תוצאות ההדברה שיתקבלו על ידי ריסוס לבית פרטי יביאו למיגור המזיקים באופן מוחלט ובצורה יעילה שתשמור על הבית נקי ממזיקים […]