איך עושים הדברת ג'וקים ?

ג'וקים הוא שם כללי לסוגי מקקים שמצויים בתוך אזורי הבית ומהווים מטרד ואף סכנה למפגע תברואתי. קיימים סוגים רבים של ג'וקים ולכל אחד מהם מאפיינים שונים ותנאים סביבתיים אחרים המאפשרים קינון והתרבות של הג'וקים. הסיבה העיקרית ששירותי הדברת ג'וקים הם מצרך מבוקש מאוד, זה התנאים האידאליים שג'וקים מוצאים לקינון והתרבות בתוך בתים פרטיים או דירות. ברוב המקרים הצורך בשירותי הדברת ג'וקים בבית יהיה תוצאה של התפשטות ג'וקים באזורי החוץ המקיפים את אזור הבית, מהם הג'וקים יתפשטו במטרה למצוא מקורות מזון ואזור קינון נוח להתרבות.

שיטות הדברה נגד ג'וקים

הדברת ג'וקים בבית יכולה להתבצע בכמה אופנים, בהתאם לסוג הג'וקים ולתנאי השטח של האזור. על מנת לבצע הדברת ג'וקים יעילה ומקצועית מומלץ לבצע הדברה בשיטה משולבת. הדברת ג'וקים משולבת נעשית ע"י שילוב כמה שיטות הדברה שונות. ריסוס נגד ג'וקים בבית יוכל לאפשר נגישות של חומרי הדברה נגד ג'וקים בכל אותם מקומות שיד אדם לא משגת. אמנם הדברה בריסוס מאפשרת חדירה אל תוך חריצים וסדקים בהם הג'וקים מסתתרים, דבר שמביא למיגור מוחלט במוקדי הקינון הקשים בכל אזורי הבית, אך כדי למנוע התפשטות מחודשת בעתיד חייבים לבצע כמה פעולות הדברה נוספות.


הדברת חרקים בבית - מתוך התכנית "עושות חשבון" בערוץ 10טיפול הדברה מונע

מעבר לביצוע ריסוס נגד ג'וקים בבית חייבים לבצע גם טיפול הדברה מונע בכל דרכי הגישה המשמשים את הג'וקים למעבר מאזורי החוץ אל תוך שטח הבית. ניתן להשתמש בג'ל הדברה טבעי ובעוד חומרי הדברה ירוקה ייעודיים המיוצרים במיוחד לשם השגת מטרות אלו. כמו כן, צריך לאטום חריצים וסדקים בקירות הבית, כדי שאלו לא יוכלו לשמש את הג'וקים כדרכי גישה לתנועה ומעבר נוחים במרחב שבתוך או מחוץ לבית.סוגי ג'וקים מצוייםסוגי הג'וקים הנפוצים ביותר בישראל משתייכים למשפחת התיקנים, והם מתחלקים ל - 4 סוגים עיקריים. תיקנים הם סוג חרקים טורדניים שאורח החיים שלהם הוא כשנה וחצי בערך. לתיקנים יש כושר הישרדות גבוה מאוד והם יודעים להתאים את עצמם לתנאי שטח משתנים כדי שיוכלו לשרוד. קצב ההתרבות של תיקנים נחשב לגבוה באופן יחסי, קינון של תיקנים בבית ללא טיפול הדברה מתאים יכול להביא לכמות גדולה מאוד של תיקנים בבית ולייצר מפגע תברואתי מסוכן. בתוך משפחת התיקנים המורחבת יש כמה אלפים של סוגי תיקנים שונים, אך בישראל נפוצים בעיקר ארבעה סוגי תיקנים, כאשר לכל אחד מהסוגים הללו יש תתי סוגים המשתייכים גם הם לאותו מין.

ליצירת קשר מלאו פרטים ולחצו – שלח

להלן מידע שימושי אודות ארבעת סוגי התיקנים הנפוצים בישראל:


הדברת ג'וקים בבית
סוגי ג'וקים נפוצים בבית

תיקן גרמני


הסוג המוכר ביותר של תיקנים בישראל הוא תיקן גרמני. יש מי שיקראו לו ג'וק גרמני ויש מי שיכלילו אותו בהגדרה של מקקים. בכל מקרה לתיקן הגרמני יש מאפיינים ייחודיים וכאשר רוצים להביא לתוצאות הדברה נגד תיקן גרמני באופן יעיל, כדאי להכיר אותם לעומק. תיקן גרמני הוא ג'וק גדול יחסית, הוא מגיע לאורך של כמעט 2 ס"מ. הצבע שלו בגוון חום ויש לו שני פסים כהים לאורך החזה. לתיקן גרמני יש כנפיים גדולות אך הוא לא יודע להשתמש בהן. מקורות המזון שלו הם בעיקר שאריות מזון רקוב, אך הוא לא ימנע מלאכול גם מזון מן הצומח כשאין בידיו מקורות מזון אחרים. התיקן הגרמני יוצא לפעילות במהלך הלילה, כך הוא מגן על עצמו מפני סיכונים פוטנציאליים, את רוב שעות היום החמות הוא משקיע בקינון והתרבות במקומות מסתור. קצב ההתרבות של תיקן גרמני נחשב לגבוה מאוד, הוא מסוגל לייצר אלפי תיקנים בתוך כמה חודשים בודדים בלבד.

הדברת ג'וקים בבית - תיקן גרמני
הדברה למסעדות ואולמות אירועים

הדברת תיקן גרמני זו פעולה שחייבים לעשות באופן תדיר במקומות בעלי פוטנציאל נגיעות גבוה כמו מסעדות או אולמות אירועים, שם לתיקן הגרמני יש נגישות קלה ומהירה למקורות מזון בתוך המתחם ומחוצה לו. הדברת תיקן גרמני למסעדות או אולמות אירועים תתמקד בטיפול הדברה לאזורי הזבל בשטח החיצוני, וכמו כן טיפול מונע בכל מקומות המסתור באזורים הפנימיים שבהם הוא מקנן. כדי לבצע הדברת תיקן גרמני שתחזיק לאורך זמן, עליכם להזמין מדביר מוסמך שמכיר את אופי התיקן ויודע לטפל שמקומות שמשמשים אותו לצורך מחיה והתרבות. תיקן גרמני אוהב להסתתר בתוך מכשירי חשמל, בתוך מתקן תמי 4 לשתיית מים, במקומות אלו תהיה לו זמינות גבוהה למזון ושתייה באזור המטבח. מהסיבות הללו תיקן גרמני יימצא הרבה גם באזורי שירותים ומקלחות הקרובים למערכות הביוב.


תיקן אמריקאי


תיקן אמריקאי דומה מאוד לתיקן גרמני מבחינת המראה החיצוני, אך תיקן אמריקאי יודע לעוף והכנפיים שלו מאפשרות לו לזוז בקלות ממקום למקום. הצבע של תיקן אמריקאי הוא בגוון חום ובאזור החזה נוכל לראות שהצבע החום מתבהר. בנוסף לכנפיים, יש לתיקן אמריקאי גם מחושים ארוכים המשמשים אותו לתנועה וניווט במרחב, לכן הוא מסוגל להחליף את מקום הקינון שלו בתדירות גדולה יותר מסוגי תיקנים אחרים. מקורות המזון של תיקן אמריקאי גם הם מהחי ומהצומח, במקרים רבים נמצא קינון של תיקן אמריקאי במחסני מזון, צינורות ביוב ובאזור המטבח.

כושר תנועה ויכולת ראיה

תיקן אמריקאי בוגר יכול להגיע לגודל של כמעט ארבעה ס"מ ויש לו יכולת ראיה מעולה שמאפשרת לו התמצאות גם בתנאי חושך מוחלטים.

מאחר ולתיקן האמריקאי יש יכולת תנועה והתמצאות ברמה גבוהה מאוד, הוא יעדיף לקנן באזורים חיצוניים ולהגיע אל תוך שטח הבית הפנימי רק כדי לצרוך מזון. תיקן אמריקאי יכול בקלות לעוף דרך חלון פתוח בבית, אך כדי לשרוד בצורה טובה אין לו בעיה גם לעבור דרך סדקים וחריצים שמאפשרים לו מעבר בטוח יותר ונגישות קלה למקורות מזון זמינים.מחיר ריסוס נגד ג'וקים לבניין


 • ריסוס ג'וקים לבניין 3 קומות : 300 - 280 ₪
 • ריסוס ג'וקים לבניין 4 קומות : 350 - 300 ₪
 • ריסוס ג'וקים לבניין 5 קומות : 390 - 350 ₪
 • מחיר ריסוס נגד ג'וקים לבניין 6 קומות ומעלה : 550 - 400 ₪
 • הערהמחיר הדברה נגד ג'וקים או ריסוס נגד תיקנים לבניין קומות מקנה לכל דירה בבניין הנחה של 20% בביצוע הדברת מזיקים לדירה עצמה. מחיר ריסוס נגד ג'וקים לוועד הבית של הבניין כולל הדברה של שטח הלובי והכניסה לבניין, אזור פתחי הביוב, ריסוס מקלטים, חדר זבל, ריסוס אזור בלוני הגז של הבניין, חדרי שירות או מחסנים משותפים לבניין, ריסוס שטח המדרגות בכל הקומות של הבניין, וריסוס נגד ג'וקים בכל המעטפת החיצונית של הבניין.
הדברה ירוקה נגד ג'וקים מסוג תיקן אמריקאי

תיקן מזרחי


לתיקן המזרחי יש צבע יותר כהה מיתר סוגי התיקנים והוא נראה כמעט שחור לגמרי. תיקן מזרחי בוגר יכול להגיע לגודל של כמעט שלושה ס"מ, אך בשונה מסוגי תיקנים נוספים לתיקן המזרחי יש יכולת תנועה איטית מאוד ולמרות שיש לו כנפיים הוא חסר יכולת תעופה ממשית. תיקן מזרחי יעדיף לקנן במקומות חשוכים ואפלים עם נגישות זמינה למקורות מים. המקומות המועדפים עליו הם מערכות ביוב, ארונות חשמל, חדרי מרתף לחים או מקלטים חשוכים.

נקודות הקינון של תיקן מזרחי

מקומות חשוכים בעלי לחות גבוהה מאפשרים לתיקן המזרחי מסתור מפני פעילות העולם שבחוץ, כך הוא יכול לשגשג ללא סיכונים. נקודות קינון אלו יהיו המקום שבו הוא מתרבה, אך לאחר שכמות התיקנים תהיה גדולה הם יתפשטו ויגיעו אל תוך בתים פרטיים ודירות שנמצאים בקרבת מקום.

אם יש לכם ג'וקים בביוב, או שראיתם ג'וקים קטנים בבית באזור השירותים או המקלחת, סביר להניח שמדובר בסוג זה של תיקן מזרחי וכדאי שתזמינו מדביר מומלץ לטפל בבעיה.מחיר הדברת ג'וקים בג'ל טבעי


 • מחיר הדברה לדירת 2 חדרים : 300 - 260 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 3 חדרים : 340 - 280 ₪
 • מחיר הדברה לדירת 4 חדרים : 360 - 320 ₪

 • הערה - מחיר הדברת ג'וקים בג'ל הדברה טבעי נקבע לפי גודל השטח שבו נדרשת פעולת הדברה ממוקדת בג'ל. ניתן לקנות ג'ל הדברה טבעית נגד ג'וקים, בעלות של 100 ש"ח ל 30 גרם.
 • שימו לב - מדביר מקצועי ידע למרוח את הג'ל בנקודות הנכונות ולהשתמש בכמות ג'ל מבוקרת כדי לשמור על מחיר נמוך, אך במידה וצריך כמות גדולה יותר המחיר עלול לעלות בהתאם לכמות הג'ל שנדרשת לצורך ביצוע הדברה במתחם.

תיקן הפסים


תיקן הפסים הוא הקטן ביותר מכל סוגי התיקנים המצויים, הוא מגיע לגודל של קצת יותר מסנטימטר אחד. בגלל מבנה גופו הקטן, הכנפיים שלו יבלטו כלפי חוץ בצורה מורגשת והוא רגיש יותר לסכנות ואיומים פוטנציאליים בסביבת המחיה הטבעית. כדי שתיקן הפסים יוכל להתרבות הוא צריך נגישות למקורות מזון מהחי ומהצומח, אך בעיקר הוא צריך סביבת מחייה טחובה ומעופשת עם עובש ולחות.ריסוס נגד ג'וקים מחירים


 • ריסוס לדירה עם 2 חדרים : 240 - 220 ₪
 • ריסוס לדירה עם 3 חדרים : 260 - 230 ₪
 • ריסוס לדירה עם 4 חדרים : 280 - 250 ₪
 • ריסוס לדירה עם 5 חדרים : 320 - 280 ₪
 • ריסוס לבית פרטי: 700 - 300 ₪ (תלוי בגודל)

מקור שמו של תיקן הפסים

הסיבה שבגינה הוא נקרא תיקן הפסים היא בגלל שיש לו פסים לכל רוחב החזה, דבר שמאפשר לו הסוואה קלה במקומות מלוכלכים ולחים עם כמות גדולה של עובש וטחב. הימצאות תיקן הפסים בתוך בתים פרטיים או דירות מגורים תתאפשר רק במקרים שבהם הבית מוזנח מאוד. תיקן הפסים יעדיף להימצא במקומות ציבוריים כגון מקלטים, מקלחות או שירותים ציבוריים, שם מתאפשרים תנאי המחיה הנדרשים לו.

דקל הדברות - הדברת ג'וקים


חברת דקל הדברות מתמחה בביצוע יעיל של הדברת ג'וקים, מקקים או הדברת תיקנים מסוגים שונים, בצורה יעילה ובהתחייבות לתוצאות הדברה שמחזיקות לאורך זמן רב. יש לנו צוות מדבירים המתמחה במתן שירותי הדברה לבתים פרטיים או דירות מגורים בבניין, וכמו כן אנו מעניקים שירותי הדברה שוטפת גם לעסקים, משרדים, שטחי מסחר של חנויות ומתחמים של אזורים ציבוריים. דקל הדברות פועלת בענף מעל 12 שנים ומעניקה שירותי הדברת מזיקים באזור השרון והמרכז. אנו מקפידים לבצע הדברת ג'וקים בשיטות הדברה ירוקה משולבת, כך ניתן להגיע לתוצאות איכותיות ולמיגור מלא של הג'וקים מהמתחם הנגוע, ובמקביל לשמור על סביבה נקייה ובטוחה.

צוות מדבירים מקצועי ומנוסה

צוות המדבירים שלנו פועל בהיתר של המשרד להגנת הסביבה ויש לו ידע מקצועי נרחב בביצוע יעיל של הדברת מקקים וסוגי ג'וקים שונים. לאחר שנים רבות של ניסיון בענף ההדברה, צברנו המלצות רבות של לקוחות מרוצים שמידי שנה פונים אלינו שוב כדי לקבל הדברת ג'וקים מקצועית ויעילה. חברת דקל הדברות מתחייבת לתוצאות הדברה מקצועית ויעילה באחריות של 100% הצלחה. אם לאחר הדברת המזיקים המתחם לא יהיה נקי באופן מוחלט, נחזור למקום ונבצע עבורכם הדברת מזיקים נוספת בחינם. אין לנו ספק שאנחנו יודעים לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר שניתן, והמחירים שאנו מציעים עבור הדברת תיקנים וג'וקים הם מהטובים ביותר שתמצאו.

לקבלת ייעוץ והדרכה חינם,
התקשרו לטלפון 

050-8686246

אפשר גם לשלוח פנייה
גם דרך המייל

בתיבת ה - צור קשר.

הדברת ג'וקיםטיפים ומידע נוסף
ריסוס בית חדש

ריסוס בית חדש

ריסוס בית חדש – הזדמנות פז! מתכננים מעבר דירה בקרוב? לפני כניסה לבית חדש יש המון סידורים ומטלות שצריך להספיק לבצע. מי שכבר התנסה בחוויה של מעבר דירה, יודע שאחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לא לשכוח בין רשימת המטלות זה ביצוע ריסוס בית חדש לפני איכלוס והעברת תכולת הרהיטים. כאשר מזמינים ריסוס לבית חדש נהנים […]
הדברה אלקטרונית

הדברה אלקטרונית

מה זה הדברה אלקטרונית ? הרעיון של הדברה אלקטרונית מבוסס על שימוש במכשירים אלקטרוניים באמצעותם ניתן להרחיק מזיקים וסוגי חרקים שונים, בהתאם לסוג המכשיר האלקטרוני ולאופן שבו הוא פועל על אותו מזיק. רוב מכשירי ההדברה האלקטרוניים מבוססים על טכניקה של השמעת תדרי קול שאינם מפריעים לטווח השמיעה האנושי, אך בהחלט מפריעים ובלתי נסבלים עבור בעלי […]
הרחקת דבורים וצרעות

הרחקת דבורים וצרעות

סוגי צרעות בבית צרעות הן סוג של דבורה המזכירה יותר במראה החיצוני שלה נמלים, זאת מאחר והצרעה היא הגרסה המפותחת שממנה בעבר התפתחו דבורים ונמלים מזנים שונים. שני סוגי הצרעות הנפוצים ביותר בארץ הם הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית, היא מה שנקרא דבור. לכל הסוגים של צרעות יש ארס שהן מעבירות על ידי עקיצה, דבר המשמש […]
ריסוס משולב

ריסוס משולב

מה זה ריסוס משולב ? כדי להגיע לתוצאות אפקטיביות של הרחקת מזיקים טובה, ברוב המקרים חברות הדברה יבצעו ריסוס משולב שכולל כמה שיטות הדברה שונות וכך יכסו את כל מוקדי הנגיעות שמאפשרים התפשטות של חרקים וסוגי מזיקים שונים באזור. הדברה משולבת תתבצע על ידי שילוב של סוגי הדברה שונים, הדברה ירוקה יחד עם ריסוס נגד […]