איך עושים הדברת חשופיות ?

החשופית מוכרת לרוב בני האדם כחילזון בלי בית, אך למעשה מדובר בחיה שונה מהחילזון וזה שאין לה בית זהו מצבה הטבעי. ברוב המקרים ניתן למצוא חשופיות בתוך מערכות ביוב או במרתפים אפלוליים, שם יש לה את כל התנאים הנדרשים לה לקיום והתרבות. חשופיות מגיעות אל תוך הבית דרך צינורות הביוב או מערכות ההשקיה של הגינה. לרוב חשופית תגיע לאזור המטבח או המקלחת והשירותים, אך רוב המקרים של הזמנת שירותי הדברת חשופיות יהיו בגלל הימצאות חשופיות דווקא באזור של החצר של בתים פרטיים. חשופיות ניזונות מצמחים רקובים או מפטריות, לכן אזורי המקלחת והשירותים, או אזור המטבח, יהיו המקומות המועדפים על חשופיות בבית, שם הן ימצאו עובש בקירות או מזון רקוב שיכול לשמש אותם. חשופית יכולה גם לאכול מזון טרי והדרך שבה היא צורכת את המזון זה על ידי זחילה מעליו ופיזור ריר דביק שמוביל את המזון שהיא צריכה ישירות אל תוך גופה.

מתי להזמין מדביר מקצועי?

רוב המקרים שבהם אנשים מזמינים שירותי הדברת חשופיות או הדברת חלזונות, הם כדי למנוע את הסימנים של שבילי הריר שנשארים לאחר שחשופית או חילזון ביקרו במקום. מטרד נוסף שנגרם עקב הימצאות של חשופיות בחצר נוגע דווקא לבעלי החיים הביתיים שגרים בחצר הבית, כאשר החשופית יוצאת במשך שעות הלילה הקרירות וזוחלת אל עבר קערת האוכל של חיות המחמד וממלאה אותם בריר דביק. לאחר שהחשופית עברה מעל קערת המזון והשאירה סימני ריר במקום, חיות המחמד יסרבו להמשיך ולאכול מאותו מזון ובעלי הבית יאלצו לשטוף את הקערה ולמלא בה אוכל חדש וטרי.

הימצאותן של חשופיות בגינה של הבית יכול להוות מטרד לא קטן עבור בעלי בתים.


הדברת חרקים בבית - מתוך התכנית "עושות חשבון" בערוץ 10




חילזון או חישופית ?



בשונה מהחשופית, לחילזון יש קונכייה שמגנה על גופו, לכן אזורי הגינה החיצוניים יכולים לשמש אותו נאמנה והוא יעדיף לא להיכנס אל תוך אזורי הבית הפנימיים. ברגע שחילזון מזהה איום פוטנציאלי הוא מיד נכנס אל תוך הקונכייה שלו ושם הוא מסתגר עד יעבור זעם. כמו לחשופית, גם לחילזון יש משושים שיוצאים ממרכז ראשו ומשמשים אותו להתמצאות במרחב, שני משושים משמשים את החילזון לראייה והשניים הנותרים משמשים אותו למישוש וזיהוי מקורות מזון זמינים על ידי ריח.

חשופיות יוצאות בעונת הקיץ

בעת עונת הקיץ החמה החילזון מתחפר בתוך האדמה ושם הוא נשאר עד שמגיע החורף והגשם. עיקר הפעילות של החילזון זה כאשר מזג האוויר אפל ורטוב, בעיקר במהלך שעות הלילה. החילזון, כמו החשופית, ניזון מחומרי מזון אורגניים אך הוא יכול להסתפק גם בקליפות עץ וסוגי צמחים שונים הנמצאים בחצר של הבית. כמות גדולה של חלזונות בחצר הבית יכולה להביא לנזק לא קטן בעצים והצמחים של הגינה, דבר שעדיף למנוע על ידי ביצוע הדברת חלזונות מקצועית בחצר.

ליצירת קשר מלאו פרטים ולחצו – שלח

איך עושים ריסוס לחצר של הבית?
שיטות הדברה בריסוס לבית

שיטות הדברה נגד חשופיות


הדרך הטובה ביותר לביצוע הדברה נגד חשופיות או חלזונות בגינה של הבית זה על ידי שימוש בשיטות הדברה ביולוגית, שמתבצעת באמצעות בעלי חיים המהווים אויב טבעי לחשופיות וחלזונות ומביאות להרחקתם מהשטח על ידי אכילתם. סוגים רבים של בעלי חיים אוכלים חשופיות וחלזונות, בניהם גם נחשים וחיות שאף אחד לא רוצה בקרבת הבית, לכן כדאי מאוד להבין מי הם האויבים הטבעיים של החשופית והחילזון וכך לעודד את הימצאותם באזור. בעל החיים המומלץ ביותר לביצוע הדברה ביולוגית נגד חשופיות או חלזונות זו הלטאה. לטאות יעלימו את החשופיות מהמקום ולרוב הן גם יתחבאו ממגע ישיר עם בני אדם וימנעו מכניסה אל תוך שטח הבית הפנימי. ניתן לקנות איגואנה או לעודד את הגעתן של לטאות מצויות אל שטח הגינה וכך למגר את החשופיות והחלזונות מהשטח בצורה יעילה וטבעית ללא כל בעיה.

הדברה טבעית נגד חלזונות וחשופיות

ישנן שיטות הדברה טבעית נגד חשופיות וחלזונות, באמצעות שימוש בחומר מסיס על בסיס שום. את החומר הזה אפשר לפזר או לרסס בשטח הגינה של הבית והוא ירחיק את החשופיות והחלזונות מהאזור המרוסס. מאחר וחלזונות וחשופיות מאתרים דרכי גישה בטוחות דרך חוש המישוש, ריסוס החומר חייב להיות באופן יסודי ומקיף שלא יאפשר לחשופיות ולחלזונות דרכי גישה ומעבר. שיטה נוספת לביצוע יעיל של הדברת חשופיות וחלזונות בחצר היא ע"י פעולות מונעות, כמו איסוף עלים שנושרים המהווים מקום מסתור לח ואפל בו החשופיות והחלזונות יסתתרו בשעות היום.

להשקות את הגינה ביום

דבר נוסף שאפשר לבצע בגינה וכך להביא לתוצאות יעילות של הרחקת חשופיות וחלזונות זה השקיית הגינה בשעות היום המוקדמות ולא במהלך שעות הלילה. שיטה מוכרת נגד חשופיות היא פיזור מלח, שגורם לפיצוץ התאים בגוף החשופית ולכן החשופית נמנעת מלהגיע לכל מקם בו יש מלח, אך שיטה זו מהווה רק פתרון זמני שאפקט ההרתעה שלו עמיד לכמה שעות בלבד.

הרחקת חשופיות בחצר של הבית

הרחקת חשופיות וחלזונות מטיפוס על עצים וצמחים בגינה ניתן לבצע על ידי שימוש במתכת מסוג נחושת. חשופיות רגישות לנחושת, במידה ותמקמו טבעת נחושת על היקף גזע העץ במקום נמוך תביאו לתוצאה יעילה של הרחקת חשופיות וחלזונות מהעץ וכך תמנעו את הנזקים שהם עלולים לגרום. מדביר מקצועי מוסמך להשתמש גם בחומרי הדברה בעלי ריכוז רעלים כימי שיביא לתוצאות אפקטיביות מאוד בהדברת חשופיות וחלזונות בגינה של הבית. ישנו חומר שנקרא "מתזון" והוא חומר הדברה נגד חשופיות בגינה, אותו מדביר מקצועי יכול לפזר במוקדי הנגיעות הקשים וכך להביא לתוצאה מהירה של הדברת חשופיות וחלזונות בתוך יום אחד בלבד.


הדברה מקצועית

כאשר אתם מחפשים חברת הדברה מומלצת לביצוע הדברת חלזונות בגינה או הדברת חשופיות בגינה, וודאו שהמדביר שמגיע לביצוע העבודה מוסמך ובעל ניסיון בביצוע יעיל של הדברת מזיקים מסוג זה. מדביר מוסמך ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות כדי להביא להרחקת המזיקים מהגינה, תוך כדי שימוש בחומרי הדברה ירוקה טבעיים ככל שניתן, כך תביאו למיגור מזיקים במקום ובמקביל תשמרו על סביבת מחייה ירוקה, בשבילכם ובשביל בעלי חיים נוספים.


מחיר הדברת חשופיות או חלזונות


  • מחיר הדברת חשופיות או הדברת חלזונות בגינה : בין 250 ₪ ל – 600 ₪
  • הערהמחיר הדברה נגד חשופיות או נגד חלזונות בגינה של הבית תלוי בגודל השטח וברמת הנגיעות הקיימת במתחם.
  • כמו כן, במקרים של סביבה חיצונית בעלת נגיעות קשה נצטרך לבצע פעולות הדברה מונעת גם בשטח ההיקפי, כך נוכל לאפשר הרחקת חשופיות וחלזונות מהגינה באופן קבוע, דבר שעלול לגרום לעלייה במחיר.



דקל הדברות - חשופיות וחלזונות


חברת דקל הדברות מתמחה במתן שירותי הדברת מזיקים וחרקים מכל הסוגים. יש לנו צוות מדבירים מנוסה ומיומן שעובר הכשרות מקצועיות מידי שנה ומתעדכן בכל החידושים שענף ההדברה העולמי מציע. כל המדבירים שלנו פועלים בהיתר של המשרד להגנת הסביבה והם בעלי ידע מקצועי נרחב בביצוע הדברת חרקים ומזיקים. לחברת דקל הדברות יש מדבירים מומלצים המתמחים בביצוע יעיל של הדברת חשופיות וחלזונות, תוך כדי הקפדה על שימוש בחומרי הדברה ירוקה משולבת שיביאו לתוצאות איכותיות ויעזרו לשמור על הסביבה נקייה ובטוחה.

100% התחייבות לתוצאות

בכל עבודת הדברה שנעשית על ידי צוות המדבירים שלנו, אנו מתחייבים ל - 100% תוצאות הדברה יעילה! אם לאחר ביצוע ההדברה במתחם המזיקים לא ייעלמו באופן מוחלט, נשלח מדביר מקצועי לבצע הדברה במתחם פעם נוספת בחינם. לאחר שנים רבות של ניסיון ועבודת שטח באזור השרון ובאזור המרכז, אנו בטוחים שיש לנו את היכולת המקצועית לספק גם לכם שירותי הדברה איכותיים ולהביא לפתרון בעיית המזיקים.

אתם מוזמנים להתקשר
כדי לקבל ייעוץ מקצועי 

050-8686246

או שאתם יכולים לשלוח לנו
מייל עם כל הפרטים 

דרך תיבת ה - צור קשר.

הדברת חשופיות וחלזונות



טיפים ומידע נוסף




פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – כדי להצליח לזהות נגיעות של פשפשי מיטה בבית, צריכים קודם להבין את האופי והמהות של החרק הטורדני שאף אחד לא רוצה לפגוש בשטח הבית שלו. פשפש המיטה מלווה את בני האדם כבר שנים רבות, מאז שבני האדם חיו בתוך מערות שבעומקם היו גם עטלפים, […]
ריסוס משולב

ריסוס משולב

מה זה ריסוס משולב ? כדי להגיע לתוצאות אפקטיביות של הרחקת מזיקים טובה, ברוב המקרים חברות הדברה יבצעו ריסוס משולב שכולל כמה שיטות הדברה שונות וכך יכסו את כל מוקדי הנגיעות שמאפשרים התפשטות של חרקים וסוגי מזיקים שונים באזור. הדברה משולבת תתבצע על ידי שילוב של סוגי הדברה שונים, הדברה ירוקה יחד עם ריסוס נגד […]
הדברה אלקטרונית

הדברה אלקטרונית

מה זה הדברה אלקטרונית ? הרעיון של הדברה אלקטרונית מבוסס על שימוש במכשירים אלקטרוניים באמצעותם ניתן להרחיק מזיקים וסוגי חרקים שונים, בהתאם לסוג המכשיר האלקטרוני ולאופן שבו הוא פועל על אותו מזיק. רוב מכשירי ההדברה האלקטרוניים מבוססים על טכניקה של השמעת תדרי קול שאינם מפריעים לטווח השמיעה האנושי, אך בהחלט מפריעים ובלתי נסבלים עבור בעלי […]
הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

איך עושים הדברה אורגנית ? פירוש המילה אורגני, זה – מחובר, שייך. משמעות המילה מעידה באופן ברור על סוג הפעולה שצריך לבצע כדי לקבל הדברה אורגנית לבית או לחצר, זו תהיה פעולת הדברה באמצעות שימוש של חומרים טבעיים בלבד, חומרים שאין בהם כל שינוי או התערבות תעשייתית שמנסה לשפר את אפקט ההשפעה שנגרם על ידם. אנשים […]